آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ایران:صدور حکم سنگسار برای یک زن
ایران:صدور حکم سنگسار برای یک زن

ایران:صدور حکم سنگسار برای یک زن

یک زن در شهرستان سیاهکل واقع در استان گیلان به سنگسار محکوم شده است.

رییس دادگستری سیاهکل در استان گیلان در مصاحبه ای خبر از صدور حکم  سنگسار  یک زن در این شهرستان به اتهام «زنای محصنه» و ۲۵ سال حبس به اتهام  «معاونت در قتل عمد» آرش بابایی پور تبریزی نژاد، همسرش داده است.

به نقل از رادیو فردا، «عباس پارسامنش»، رئیس دادگستری شهرستان سیاهکل، روز ۱۷ آذر در مصاحبه‌ای با وب سایتی  «در سیاهکل» خبر داد که با حکم شعبه دوم دادگاه کیفری یک مرکز استان گیلان آقای «ر-الف» با اسم مستعار «س» متهم ردیف اول قتل آرش بابایی پور تبریزی نژاد، به «یک مرتبه قصاص» محکوم شده است.

به گفته این مقام قضايی جمهوری اسلامی، خانم «ع-خ» با نام مستعار «آ» و آقای «س-آ» نیز به اتهام «معاونت در قتل عمد» آرش بابایی پور تبریزی نژاد به ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

وی همچنین خبر داد که دادگاه خانم «ع-خ» را به اتهام «زنای محصنه» به سنگسار و آقای «ر-الف» را به اتهام «زنای غیر محصنه» به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

 این عکس واقعی نیست (آکسیون افشاگری توسط هواداران شورای ملی مقاومت و مجاهدین)

این عکس واقعی نیست (آکسیون افشاگری توسط هواداران شورای ملی مقاومت و مجاهدین)

با وجود اینکه برخی از فقهای شیعه  همچون  میرزای قمی و آیت الله صانعی و آیت الله گرامی گفته اند که اجرای حکم سنگسار در جامعه کنونی قابلیت اجرا ندارد و موجب وهن اسلام است،ایران یکی از شش کشوری است که سنگسار را در قوانین جزائی خود گنجانده است ،  این مراجع شیعه  بر این باورند که به فرض جاری بودن این حکم اثبات شدن آن با شرایط شهادت چهار شاهد عادل به رویت زنای محصنه و آن هم در هنگام دخول که خود مشاهده نیز گناه است غیر ممکن می باشد.

در ایران این حکم به عنوان مجازات و برای افراد متأهلی که با فرد دیگری غیر از همسر خود رابطه جنسی برقرار کنند ،اجرا میشود  و این رابطه با شهادت چهار شاهدی که دادگاه آنان را عادل تشخیص دهد یا چهار بار اعتراف فردی که مرتکب این عمل شده، ثابت شود قابل اجراست اجرای این حکم در ایران همواره با موضع گیری‌های تند و انتقادی از جانب مجامع بین المللی و حقوق بشر و تلاش فعالان داخلی برای حذف این مجازات از قوانین جاری روبرو بوده‌است، از جمله کمپین قانون بی سنگسار که جمعی از فعالان جنبش زنان و حقوق بشر در ایران و دیگر کشورها آغاز کرده‌اند.

همچنین در گزارشی که کمپین بین المللی علیه سنگسار تهیه کرده است لیستی از قربانیان عمل وحشتناک سنگسار در ایران تحت حاکمیت نامشروع را مشاهده میکنید. 

در  اسلام، سنگسار یا رَجَم حد شرعی  در انجام  زنای محصنه(به رابطه جنسی غیرمجاز گفته می‌شود در حالی که یکی یا هر دو طرف درگیر در آن متاهل باشند) است، برای اجرای حد شرعی لازم است شرایط اثبات زنا محقق گردد.

در اجرای حد شرعی زنای محصنه  ابتدا باید بر روی متهم حکم یکصد ضربه شلاق اعمال شود  سپس حکم سنگسار اجرا میشود.

در اجرای این حکم  قرون وسطایی  مرد تا کمر و زن را تا سینه در خاک دفن می‌کنند و او را با سنگ‌های کوچک می‌زنند تا بمیرد. ابتدا شاهدان سنگسار را آغاز می‌کنند و اگر شخص خود اقرار کرده باشد حاکم شرع آغاز می‌کند. گفته شده که حضور گروهی لازم است که حداقل یک نفر یا سه نفر و گاهی تا ده نفر هستند. کسی که خود حد شرعی بر گردن دارد نباید سنگسار کند. پس از اجرای حکم، زناکار را غسل و کفن می‌کنند. بر او نماز می‌خوانند و سپس دفن می‌کنند.

 

2 نظر

  1. به خدا که خود خداوند این عمل هیر انسانی و غیر متمدنانه را نمیپسندد.اگر گناهی مرتکب شده.جزای بزرگ را خود خداوند اعمال خاهد کرد.و ما فقط حق اعمال جزاهای کوچک که باعثقانون شکنی شده را داریم.جان دادن و گرفتن .فقط و فقط حق خداوند است.او جان داده.خود او نیز جان میستاند.ما صاحب جان هیچ کس نیستیم.صاحب اصلی اوست که جان داده.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.