آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ویدئو:تبریک کریسمس کفر و بدتر از قتل و زنا است!
ویدئو:تبریک کریسمس کفر و بدتر از قتل و زنا است!

ویدئو:تبریک کریسمس کفر و بدتر از قتل و زنا است!

در یکی از جلسات مذهبی اسلامی واعظ مسلمان ادعا میکند که تبریک کریسمس شرک و کفر هست و گناه آن بیشتر  از قتل و زنا و نوشیدن الکل میباشد.

ابو مصعب وجدي عكاري واعظ  مسلمان لبنانی الاصل در نوامبر ۲۰۱۴  ادعا کرده است  “تبریک کریسمس هم برای مسلمانان شرک و کفر هست هم برای غیر مسلمانان”دلیلی که وی برای این ادعای خود میاورد این هست که “مسیحیان اعتقاد بر این دارند که ۲۵ دسامبر روزی هست که خداوند متولد شده است! بنابراین اگر فردی برای کریسمس واژه تبریک را به زبان بیاورد،یعنی اسلام  را درک نکرده است و در دین خود دچار اشتباه شده است و به کار بردن تبریک جهت کریسمس کفر و شرک هست و گناه آن بیشتر از قتل و زنا و نوشیدن الکل میباشد.”

لازم به ذکر است در درک نادرست این واعظ اسلامی از باور مسیحیان در ارتباط با الوهیت عیسی   بگوییم  که طبق تعالیم مسیحی، مسیح شخصیت دوم تثلیث اقدس و بعد حلولی یا درون‌باشندهٔ خداست.

کشیش دکتر مهرداد فاتحی درباره خدای مسیحیان میگوید:مسیح در عین حال که بی‌نهایت از همهٔ مخلوقات خود برتر و با همهٔ آنها متفاوت است، ولی با آنها بیگانه نیست. بلکه چون ذات او محبت است، عار ندارد به مخلوق خود نزدیک شود وحتی با او یگانه گردد. انجیل بی‌پروا و کاملاً بر خلاف انتظار انسان اعلام می‌دارد که خدا در یک شخصیت تاریخی یعنی عیسای ناصری حلول کرده است. خدا بشریت را به خود گرفته و در سیمای یک انسان به جهان ما قدم گذاشته‌است. مسیحیان به پیروی از انجیل، این بُعد دوم از وجود خدا را که در تاریخ حلول می‌کند، «پسر» می‌خوانند.»

او همچنین می‌نویسد:خدا در بُعد دوم وجود خود یعنی «پسر» در تاریخ ظاهر شده تا پسران و دختران گمشدهٔ خود را جستجو کند. او برای رستگاری انسان رنج کشیده و بر روی صلیب جان داده‌است.

بر اساس تعالیم مسیحیت و کتاب مقدس، مسیح دارای الوهیت می‌باشد،و با خدای پدر (شخصیت اول تثلیث اقدس) و روح القدس(شخصیت سوم تثلیث اقدس)  همذات است.

ابو مصعب وجدي عكاري واعظ لبنانی الاصل  و ساکن آمریکا هست که به گفته  خود در یک خانواده مسلمان در لبنان متولد شده است،ولی خانواده وی در عمل مسلمان نبوده اند و دلیل آنهم وجود همسایگان مسیحی بوده است که فرهنگ خانواده آنها با همسایگان در هم آمیخته شده بود،حتی پدر وی مردی را در استخدام در میآورده است که با برتن کردن لباس پاپانوئل آنها را شاد کند،از نظر وی همه این کارها خلاف آموزه های اسلامی بوده است.

 

 

 

4 نظر

  1. عجب احمق هایی هستند این جوجه مسلمونها . آخه یکی نیست بگه حیوانات آدمکش و آدمخوار شما را چه به اظهار نظر درباره خدای محبت و کریسمس؟
    بروید ملختان را کوفت کنید و خفه خوان بگیرید و با اعصاب مردم بازی نکنید . حیف که شما بدون درک محبت خدا خواهید مرد اما ایکاش گوشهایتان می شنید و چشمهایتان می دید و بینا و شنوا میشدید تا کلام خدا را درک کنید بلکه توبه کرده و نجات یاببد اما دریغ که خود را محروم میکنید

  2. eslami ha bi mantegh hastan baray hamin har kas mesle anha fekr nakonad bayad nabud shavad .be in migan ebtezale farhangi.

  3. واقعا جای بسی تاسف امریکا این چنین ادمهای احمق را از کشور بیرون نمیکند اخه بیشعوربرو همان کشوری که بذنیا امدی زندگی کن امدی امریکا چکار با ان افکار پوسیده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.