آخرین خبرها
خانه / ایران / اعلام همدردی زندانیان سیاسی با مردم فرانسه
اعلام همدردی زندانیان سیاسی با مردم فرانسه

اعلام همدردی زندانیان سیاسی با مردم فرانسه

پس از اقدام تروریستی جمعه ۱۳ نوامبر در پاریس که منجر به کشته شدن صدها تن از مردم این شهر شده است زندانیان سیاسی ایرانی اعلام همدردی خود را با مردم پارس اعلام نموده اند ،متن نامه به شرح زیر میباشد.

“کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی” گفته است تعدادی از زندانیان سیاسی که در زندان گوهردشت کرج دوران محکومیت خود را به سر میبرند جهت همدردی با مردم فرانسه به خاطر اقدام تروریستی که در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در شهر پاریس رخ داده است نامه ای به نگارش در آورده اند.

در این نامه از جوامع بین المللی خواسته شده است در مقابل اقدامات تروریستی مانند بردگی گرفتن زنان و دختران در آفریقا و خاور میانه سکوت نکنند،همچنین این اقدام تروریستی  اخیر را نه تنها اعلان جنگ برای مردم فرانسه بلکه برای جامعه بشری خوانده اند.

متن نامه به شرح زیر میباشد 

با خبر شدیم که در یک سری حملات تروریستی در پاریس بیش از ۱۳۰ نفر کشته و بیش از۳۵۰ نفر زخمی شده‌اند که حال برخی از آنان نیز وخیم گزارش شده است.

ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت از جوامع بین المللی که در قبال این اقدام تروریستی سکوت نکرده‌اند می‌خواهیم که در قبال اعمال تروریستی در دیگر نقاط جهان ربودن و به بردگی گرفتن زنان و دختران در آفریقا ،عراق ،سوریه حملات حملات تروریستی لبنان، ترکیه و کشتار چند صد هزار نفر از مردم سوریه توسط تروریستهای داعش و دیگر گروههای تروریستی سکوت نکنند و همچنین از مردم فرانسه آلمان و دیگر کشورهای اروپایی که این روز‌ها ناخواسته پذیرای میلیونی مهاجران هستند که به دلیل جنگهای خانمانسوز برای در امان بودن جانشان و به امید داشتن زندگی بهتر ناخواسته مجبور به مهاجرت گشته اند،می خواهیم که این اقدامات تروریستی را از پناهجویان جدا دانسته که آنان نیز سالهاست قربانی تروریست‌ها هستند.

ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت این اقدام تروریستی را که مصداق بارز جنایت علیه بشریت می‌باشد و آن را اعلان جنگ نه به مردم فرانسه بلکه اعلان جنگ به بشریت می‌دانیم،ضمن اعلان همدردی با مردم فرانسه و از جمله خانوادهٔ کشته شدگان و آرزوی بهبودی مجروحین این حادثه تروریستی را داریم.

سعید شیرزاد – زانیار مرادی – لقمان مرادی – هوشنگ رضایی

سعید شیرزاد: فعال مدنی( کودکان کار) محکوم به ۵ سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی میباشد.

زانیار و لقمان مرادی :این دو پسر عمو از  زندانیان  کرد روز چهارشنبه اول دی ماه ۱۳۸۹، به حکم قاضی صلواتی در دادگاه شعبه ۱۵ انقلاب تهران، با اتهام عضویت در “کومله” و دست داشتن در قتل پسر امام جمعه مریوان۱۴ تیر ۱۳۸۸ به اعدام محکوم شده اند. این درحالی است که این دو زندانی بارها اعلام کرده اند زیر فشارها و تهدیدها مجبور و به پذیرفتن قتل شده اند.

هوشنگ رضایی زندانی سیاسی اهل شهر نهاوند، به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد از سوی شعبه ۲٨ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اعدام محکوم شده است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.