آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / درگیری بین پناهجویان و پلیس مقدونیه
درگیری بین پناهجویان و پلیس مقدونیه

درگیری بین پناهجویان و پلیس مقدونیه

درگیری بین پناهجویان و پلیس مقدونیه موجب مصدومیت پناهجویان شد.

پس از محدودیت های  پلیس مقدونیه در منع عبور پناهجویان بسیاری از پناهجویان با پلیس مقدونیه درگیر شده اند که گزارشها حاکی از زخمی شدن حدود ۴۰ نفر در درگیری بین پناهجویان و پلیس مقدونیه شده است .

  این درگیری زمان آغاز شد که پلیس مقدونینه از  روز شنبه مانع تازه ای در مرز جنوبی این کشور با یونان برای مهار مهاجران ایجاد کردند،این اقدام پلیس مقدونیه موجب برانگیخته شدن پناهجویان شد که به سوی پلیس شروع به سنگ پرانی کردند.

_86934733_86934732 بی بی سی گزارش داده است  پلیس مقدونیه برای کنترل جو متشنج  موقتا وارد یونان شد و برای بردست گیری اوضاع از نارنجک های مختل کننده حواس استفاده کرد.

این پناهجویان که اکثرا از کشورهای ایران،پاکستان و مراکش هستند به دلیل آنچه که از آنها پناهندگان اقتصادی نام برده میشود با مخالفت پلیس مقدونیه از عبور آنان جهت راه یافتن به کشورهای دیگر اروپایی میشود.

همچنین سازمان بین المللی مهاجرت می گوید که بیشتر آنها سپس از طریق مقدونیه به راه خود ادامه می دهند. و اکثر این افراد برای رسیدن به آلمان و کشورهای اسکاندیناوی تلاش میکنند.

پس از این درگیر وزارت کشور مقدونیه اعلام کرد ۱۸ پلیس این کشور دچار مصدومیت شدند که دو تن از آنان در بیمارستان بستری شدند

گروه‌های کمک رسانی به آسوشیتدپرس گفتند که حدود ۲۰ مهاجر هم به خاطر جراحت وارده به سر و مشکلات تنفسی مداوا شدند.

سازمان بین المللی مهاجرت می گوید که در ماه جاری ۱۰۵ هزار مهاجر پس از ورود به یونان از مرز مقدونیه عبور کرده اند.

فاطمه، ۴۱ ساله پناهجوی ایرانی  اهل اهواز است به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «۱۰ روز است با دو پسرم اینجا هستیم. قصد داریم به آتن برگردیم تا ببینیم چکار می کنیم.»

او گفت: «ما راهی برای برگشتن به ایران نداریم، آنجا فقط زندان منتظر ماست. ما درک می کنیم که سوری ها، افغان ها و عراقی ها درگیر جنگ هستند، اما ما یک مشکل بزرگ سیاسی داریم. در کشور ما آزادی نیست.»

در طول سال جاری نزدیک به ۷۲۰ هزار مهاجر – عمدتا از سوریه، عراق و افغانستان – وارد یونان شده اند،که از این تعداد در یک ماه گذشته ۱۰۵ هزار نفر  از مرز مقدونیه عبور کرده اند.

در هفته گذشته نیز در این رابطه تعدادی از پناهجویان ایرانی که در پشت درهای مرز مقدونیه گیر افتاده بودند با دوختن لبهای خود دست به اعتصاب غذا زدند.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.