آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / عدم پذیرش کودکان سرطانی بد حال در بیمارستانهای کشور
عدم پذیرش کودکان سرطانی بد حال در بیمارستانهای کشور

عدم پذیرش کودکان سرطانی بد حال در بیمارستانهای کشور

موسس مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) گفته است که بیمارستانهای کشور  از پذیرش کودکان سرطانی بدحال خود داری میکنند!

سعیده قدس یکی از  مؤسسان،موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی محک در  در افتتاح نخستین بخش درد برای کودکان مبتلا به سرطان گفته است که بیمارستانها از پذیرش کودکان بدحال سرطانی جلوگیری میکنند،و عنوان کرد این کودکان اکثرا از مناطق محروم به بیمارستانهای تهران مراجعه میکنند که با مشکل مواجه میشوند.

خبرگزاری تسنیم گفته است “سعیده قدس، بنیان‌گذار محک در افتتاح نخستین بخش درد برای کودکان مبتلا به سرطان با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه محک اظهار داشت: “در زمان‌هایی که دولت‌ها به‌دلیل مشغله‌های زیاد نمی‌توانند در عرصه‌های محیط زیست، بانوان، جوانان و … ورود کنند این نهادهای مردمی هستند که نقش خود را ایفا می‌کنند”.

همچنین وی عنوان کرد  “امروز شاهد افتتاح نخستین بخش درد برای کودکان مبتلا به سرطان در ایران و خاورمیانه هستیم که در نوع خود در دنیا این امر بسیار قابل توجه است”.

بنیان‌گذار محک با تأکید بر درمان‌های تسکینی برای کودکان مبتلا به سرطان تصریح کرد: “تجربه لحظاتی که یک کودک ۲ساله مبتلا به سرطان؛ درد می‌کشد لحظات بسیار دردآوری است و اگر در بهترین تجهیزات، گرانترین داروها و زیباترین بیمارستان‌ها نیز بستری شوند با این وجود دردهای آنان به‌مانند جهنم است”.

سعیده قدس از مؤسسان مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) است، او نویسنده چندین کتاب نیز بوده‌است. وی در فهرستی که روزنامهٔ وال استریت ژورنال برای ۵۰ زن برتر سال ۲۰۰۸ معرفی کرد و با رتبه ۴۵ یکی از معرفی‌شدگان بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.