آخرین خبرها
خانه / جفا به مسیحیان / اعدام صحرایی دو برادر مسیحی توسط داعش در لیبی
اعدام صحرایی دو برادر مسیحی توسط داعش در لیبی

اعدام صحرایی دو برادر مسیحی توسط داعش در لیبی

شبه نظامیان اسلامگرا در بیابانهای غربی لیبی دو مسیحی مصری را با شلیک مستقیم اعدام کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) طبق اخبار رسیده از تد دنیلز و نماینده اخبار جفا به مسیحیان مصر در  سازمان بین الملی (International Christian Concern) با نام مخفف ICC شبه نظامیان اسلامگرا در لیبی دو برادر  مسیحی مصری را ربودند و در بیابانهای غربی آن کشور با شلیک مستقیم گلوله اعدام صحرایی کردند.

همچنین گزارش شده است ده ها مسیحی به دام افتاده و برای بازگشت به خانه هیچ راه امنی ندارند.

برادر  این دو قربانی مسیحی در تماس با سازمان ICC پس از دو هفته بیخبری از وضعیت برادران خود گفت که پیکر بی جان آنها را پیدا کرده اند،و طبق شواهد توسط گروهی اسلامی داعش در لیبی به قتل رسیده اند.

مقتلولین به نامهای وصفی بخیت جاد میخائیل ۳۷ ساله متاهل بدون فرزند و صبری بخیت ۳۱ ساله متاهل و دارای یک فرزند میباشند.

این دو برادر دو سال پیش از شهر محل سکونت خود سوهاج در مصر برای کار به لیبی عزیمت کرده بودند،همچنین برادر کوچکتر آنها فهمی نیز یک سال و نیم پیش به آنها ملحق شده بود هر سه برادر مانند دیگر کارگرهای مصری ساکن لیبی کارگر ساختمانی بودند.

فهمی میگوید جمعه ۶ نوامبر یک مرد لیبیایی با برادرم وصفی تماس گرفت که وی برای ساخت یک سقف بتنی بر روی پشت بام منزل وی به آنجا برود،وصفی هم آدرس محل سکونت ما را به وی داد تا دنبال او و صبری بیاید برای بردن به محل کار آن زمان آخرین باری بود که آنها را دیدم،وی در ادامه افزود شب شد و آنها به خانه بر نگشتند تا اینکه روز شنبه ۷ نوامبر به همراه پسر عموهای خود برای یافتن آنها به بیمارستانها و مراکز پلیس مراجعه کردیم ولی هیچ اثری نیافتیم.

تا اینکه روز دوشنبه ۱۶ نوامبر یکی از دوستان لیبیایی به ما گفت جسد دو مرد که به تازگی به قتل رسیده اند در سردخانه بیمارستان هست و از ما خواست تا برای شناسایی به آنجا برویم،وقتی به سردخانه بیمارستان رسیدیم با صحنه تکاندهنده ای مواجه شدیم چرا که جسد برادرانم را میدیم که با شلیک گلوله در سر به قتل رسیده بودند،که با توجه به شواهدی که وجود دشت آن منطقه ای که جسد آنها پیدا شده بود تحت کنترل اسلامگرایان گروه داعش بوده است.

40272f4f-5f39-4617-bca7-c6828a707112-300x240مراسم تشییع در کلیسا مار جرجیس قبطی در روستای اولاد علی، در جنوب استان سوهاج برگزار شد. اسقف مارکوریوس و بسیاری دیگر ای ایمانداران  کلیسا برای مراسم دعا حضور داشتند ، و پس از آن جسد این دو برادر در گورستان خانوادگی اشان به خاک سپرده شد.

آنها مورد هدف قرار گرفته و کشته شدند زیرا آنها مسیحی بودند و ایمان خود را نگه داشته و انکار عیسی مسیح خداوند را رد کرده بودند.

این اولین باری نیست که اسلامگرایان داعش دست به قتل مسیحیان قبطی مصری در لیبی میزنند در اوائل سالجاری میلادی این گروه تروریستی در یک جنایت دیگر سر ۲۱ مسیحی قبطی مصری را پس از ربودن  از تنشان جدا کرده بودند.

در این ویدئو هم برگزاری مراسم تشییع جنازه این دو برادر و عزاداری به سبک قبطی مشاهده میشود.

یک نظر

  1. من از اروپاییها تعجب می کنم با این سابقه درخشان مسلمانها!!!!!! باز هم گله ای این جانوران وحشی را به اسم حقوق بشر و پناهندگی به اروپا راه می دهند تا اروپا را هم به گند بکشند!! شما که در اروپا هستین به این اروپاییهای ساده دل و خوش قلب بگین که این مثلا پناهنده ها باید به کشورهای پولدار اسلامی مثل عربستان و قطر و امارات و ترکیه و مالزی بروند که هم با انها هم دین هستند و هم هم زبان و هم نزدیک! جالبه که این کشورهای پولدار عربی نه تنها حتی یکی از این پناهنده ها رو قبول نمیکنند بلکه حاضر نیستند حتی یک دلار بابت هزینه های اینها به کشورهای اروپایی کمک کنند و تمام خرج این مفتخورها رو گردن اروپا انداختند! این موج عظیم پناهنده های مسلمان به غرب اتفاقی نیست! این مسلمانان در طول تاریخ چندین بار سعی کردند اروپا را فتح کنند ولی نتوانستند و مثل خر شکست خوردند !حالا دارند کاری که با شمشیر نشد با سو استفاده از حقوق بشر اروپایی با فرستادن میلیونها پناهنده مسلمان انجام میدهند و خودشان هم میگویند تا 50 سال دیگر اکثریت مردم در کشورهایی مثل فرانسه و المان و انگلستان مسلمان خواهند شد ! تازه همین الان هم دنبال اجرای شریعت اسلامی در اروپا هستند! اگر شما فکر می کنید که جنگهای صلیبی تمام شده و الان همه باید در صلح و صفا زندگی کنند از نظر این مسلمانهای وحشی تمام نشده و دنبال فتح اروپا هستند! این رو به این مردم خر اروپا حالی کنید که این قدر این مسلمانان وحشی را راه ندهند که بیچاره میشوند!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.