آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / رد درخواست پناهندگی افغانها در نروژ و اخراج آنها
رد درخواست پناهندگی افغانها در نروژ و اخراج آنها

رد درخواست پناهندگی افغانها در نروژ و اخراج آنها

مقامات وزارت امورخارجه نروژ برای حل مشکل پناهجویان افغان که در نروژ بلا  تکلیف به سر میبرند در سفر خود به کابل اعلام کردند که نروژ درخواست پناهجویی آنان را نمیپذیرد.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) یوران کالمایر یکی مقامات وزارت امور خارجه و اتباع بیگانه نروژ در سفری به کابل پایتخت افغانستان گفته است  که این کشور درخواست پناهندگی ۹۰درصد از شهروندان افغان را به دلیل نا امنی افغانستان نمیپذیرد،و با توجه به قرارداد فی ما بین اسلو و کابل آنان را به افغانستان بازمیگرداند.

همچنین وی گفته است که با رهبران افغانستان و وزرای خارجه و مهاجران افغانستان درباره اخراج پناهجویان افغان به توافق رسیده اند.
بنا بر باور این مقامات نروژی اکثر  پناهجویان افغان از مرزهای غیر قانونی به خصوص روسیه وارد این کشور میشوند  درخواست پناهجویی آنان پذیرفته نمی‌شود و نروژ دوباره آنها را به کشورهایشان باز میگرداند.

گفته شده است وزرای  امورخارجه و مهاجران افغانستان به تازه‌گی در دیدار با سفیران آلمان، ایتالیا، بریتانیا، سوئد ، فرانسه، هلند، فنلاند، نروژ  و دانمارک و نیز هییت نروژی خواستار بازنگری تصمیم این کشورها برای بازگشت پناهجویان افغانستان شده‌اند، و همچنین  خواستار نرمش این کشورها در برابر درخواست پناهندگی افغانها شده اند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.