آخرین خبرها
خانه / جهان / تعدادی از بستگان عامل اقدام تروریستی پاریس بازداشت شدند
تعدادی  از بستگان عامل  اقدام تروریستی پاریس بازداشت شدند

تعدادی از بستگان عامل اقدام تروریستی پاریس بازداشت شدند

پس از شناسایی یکی از عوامل اقدام تروریستی جمعه شب گذشته در پاریس پلیس فرانسه خبر از بازداشت بستگان  وی داده است.

به نقل از   “خبرگزاریهای فرانسه” عمر مصطفی اسماعیل ۲۹ ساله  یکی از تروریست هایی که در سالن کنسرت باتاکلان در قتل عام بیش از ۸۰ نفر دست داشته است از طریق اثر انگشت وی که در میان خرابی‌ها و ویرانی‌های به جای مانده در سالن کنسرت باتاکلان یافته شد، تشخیص داده شده است توسط پلیس فرانسه شناسایی شده است.

مصطفی اسماعیل در خلال سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ هشت  مرتبه به علت فعالیت های مجرمانه بارها توسط پلیس مورد بازجویی قرار گرفته بود.

همچنین مدارکی که توسط پلیس در حال بررسی میباشد که وی سال گذشته سفری به سوریه داشته بدست آمده است.

برادر بزرگتر مصطفی پس از آنکه پی برد برادرش یکی از عوامل جنایت جمعه شب پاریس بوده است خود را به پلیس معرفی کرد،همچنین وی در جمع خبرنگاران گفت که سالها پیش  به علت فعالیت های مجرمانه برادرش ارتباط خود را با وی قطع کرده است.

پس از معرفی برادر مصطفی پلیس به محل سکونت آنها مراجعه و پس از تفتیش آنجا پدر آنها را نیز جهت بازجویی به اداره پلیس منتقل کرده اند.

همچنین گزارش شده است در جهت تکمیل تحقیقات پلیس ۴ تن دیگر در رابطه با  مصطفی توسط پلیس بازداشت شده اند که همگی از بستگان وی میباشند.

اقدام تروریستی جمعه شب (۱۳ نوامبر ۲۰۱۵) در پاریس منجر به کشته شدن بیش از ۱۲۰ نفر  شده است که در عملیت های جداگانه ای انجام شد و بیشترین تلفات در سالن کنسرت باتاکلان  به وقوع پیوست که بیش از ۸۰ گروگان در آن مکان به قتل رسیدند،این جنایت تروریستی به شدت توسط جامعه جهانی محکوم شد.

این جنایت  تروریستی را گروه داعش بر عهده گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.