آخرین خبرها
خانه / اخبار / حمله افراد ناشناس به دفتر آیت الله صانعی
حمله افراد ناشناس به دفتر آیت الله صانعی

حمله افراد ناشناس به دفتر آیت الله صانعی

نیمه شب گذشته دفتر  یوسف صانعی مرجع تقلید شیعه مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت

151111161023_sanei_281x351_baztabemrooz_nocreditبه نقل از منابع منابع خبری داخل ایران دفتر مرجع تقلید شیعه یوسف صانعی نیمه شب چهارشنبه ۲۰ آبان ماه  در شهر نجف آباد اصفهان  مورد حمله افراد نقابدار قرار گرفت و قسمتی از آن تخریب و دچار حریق شد و بر دیوار آن نیز شعارهایی نیز نوشته شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که عده ای ناشناس در چند روز گذشته در صورت تعطیل نشدن دفتر این مرجع تقلید شیعه آنجا را تهدید به تخریب کرده بودند.

شهر نجف آباد اصفهان زادگاه حسینعلی منتظری مرجع تقلید منتقد حکومت ایران  میباشد که پس از درگذشت وی یوسف صانعی مقلدین زیادی در این شهر پیدا کرده است از این رو پیش بینی میشود این اقدام  به علت احتمال پیوستن مقلدین منتظری به صانعی به علت خط مشی سیاسی تقریبا یکسان وی با منتظری  بوده است.

340923_547

به آتش کشیدن دفتر صانعی در تهران اسفند ماه ۱۳۹۲

در گذشته دفتر این مرجع تقلید شیعه در شهرهای تهران،مشهد و قم نیز تعطیل شده بود.

یوسف صانعی مرجع ۷۸ ساله شیعه متولد روستای نیک آباد در استان اصفهان میباشد،وی از منتقدین اصلی حکومت و علی خامنه ای میباشد که پس از انتخابات بحث بر انگیز ۸۸  سرکوب معترضان به شدت انتقاد کرد همچنین  به‌خاطر فتواها و نگرش نوگرایانه‌اش به‌ویژه در مسائل مربوط به حقوق زنان و برابری حقوق زن و مرد  جایگاه مخصوصی در بین مسلمانان شیعه برای خود پیدا کرده است به طوری که وی را مرجع تقلید اصلاح‌طلب مینامند  که موجب خشمگینی افراطی های شیعه شده است.

همچنین وی دیدگاه متفاوتی نسبت به سایر مراجع در رابطه با غیر مسلمانان  از جمله برابری دیهٔ غیرمسلمان با دیهٔ مسلمان ،تساوی غیرمسلمان و مسلمان در قصاص را بیان نموده است

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.