آخرین خبرها
خانه / پناهندگی / پناهجویان تازه وارد ملزم به دریافت دستورالعمل و قوانین اروپا میشوند
پناهجویان تازه وارد ملزم  به دریافت دستورالعمل و  قوانین اروپا میشوند

پناهجویان تازه وارد ملزم به دریافت دستورالعمل و قوانین اروپا میشوند

پناهجویانی که به تازگی از طریق اتریش به کشورهای اروپایی وارد شده اند به زودی پوشه ای حاوی اطلاعاتی در ارتباط با حقوق اساسی اروپا ، آزادی و محدوده خواسته های آنها را دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) پیشنهاد  این اقدام اتحادیه اروپا در کنفرانسی در سارایوو که در مورد پذیرش پناهجویان تشکیل شده بود توسط خانم یوهانا میکل لَیتنر    وزیر کشور اتریش که سخنران اصلی این کنفرانس بود بیان شد.

البته این طرح از ابتکار یک سیاستمدار اتریشی الهام گرفته شده که در سال ۲۰۱۰ برای مهاجران پیشنهاد شده بود که پس از ورود به  منطقه بالکان به آنها ارایه شود.

به نقل از پایگاه خبری« لوکال » در اتریش خانم لَیتنر  گفت برای مثال پدری اجازه فرستادن پسر خود به مهد کودک را میدهد ولی برای دختر خود چنین اجازه ای را نمیدهد،وی باید این قانون برابری در اروپا را درک کند،همچنین وی اضافه کرد،این قابل قبول نیست که برخی از مردان مهاجر به یک زن پلیس صرفا به خاطر اینکه وی یک زن هست و باور های مذهبی آنان اجازه نمیدهد او در چنین جایگاهی باشد بی احترامی کنند ،چرا که قانون نمیتواند تحت تاثیر باور های مذهبی قرار گرفته و جامعه را به سوی بنیاد گرایی سوق دهد.

این پوشه در هفته های آینده به زودی آماده ارایه هست و همچنین در آن جهت آشنایی زنان مسلمان و به آنها اطلاعاتی داده که میتوانند محجبه باشند به خاطر اینکه خودشان انتخاب کرده اند نه اینکه خانواده آنها را مجبور به داشتن حجاب کرده است،همچنین در این پوشه تاکید شده است که دختران هم مانند پسران از حق تحصیل یکسان برخوردار هستند.

اتحادیه اروپا تهیه این پوشه را برای تمام کشورهای عضو الزامی دانسته است،همچنین اتریش برخی از اقدامات مانند ایجاد مراکز مشاوره برای پیشگیری از تروریسم و بررسی قانون اسلام بر تروریسم و همینطور ایجاد یک مرکز ویژه آموزش پلیس جهت شناسایی تروریسم و اهداف و قربانیان افراط گرایی در دستور کار خود قرار داده است.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.