آخرین خبرها
خانه / اخبار / اعدام دسته جمعي انتقامجويانه رژیم جمهوري اسلامى ايران عليه شهروندان عرب

اعدام دسته جمعي انتقامجويانه رژیم جمهوري اسلامى ايران عليه شهروندان عرب

اعدام دسته جمعي انتقامجويانه رژیم جمهوري اسلامى ايران عليه شهروندان عرب IMG_20181112_113158_084روز یکشنبه 20 آبان ماه 1397؛ بعضى از خانواده هاى بازداشت شدگان از اعدام دسته جمعي آنها با خبر شدند اين جنايت در انتقام به هجوم به رژه اهواز، كه بدون محاكمه عادلانه و فقط بعد از 45 روز صورت گرفته است.

اتهام اين افراد مشخص نيست اما بنا به بيانيه وزارت اطلاعات در هنگام بازداشت اين افراد آنها را از «مسببين» هجوم به رژه نيروهاى مسلح عنوان كرده است. درپی حمله به رژه در اهواز که طرح سپاه پاسداران بود، دستگیریهای شهروندان عرب آغاز گردید؛ عفو بین الملل در این باره گفت که تا کنون از فعالان عرب خارج از ایران نام 178 شخص بازداشت شده را دریافت کرده اما فعالان عرب این تعداد را 600 نفر از جمله فعالان سیاسی و فعالان حقوق اقلیت‌ها عنوان می‌کنند. درباره این دستگیری‌ها سازمان عفو بین الملل روز جمعه 2 نوامبر 2018 بیانیه‌ای منتشر و موج دستگیری‌های بی‌رویه در اهواز را محکوم کرد.

فیلیپ لوتر، مدیر بخش پژوهش‌های خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین الملل در این بیانیه گفته که حجم بازداشت‌های هفته‌های گذشته باعث نگرانی شدید است و زمانبندی آن نشان می‌دهد که مقامات ایران حملات اهواز را بهانه‌ای برای مقابله با اعضای اقلیت نژادی اهواز از جمله اعضای جامعه مدنی و فعالان سیاسی به کار گرفته ، تا مخالفت‌ها در منطقه را سرکوب کند.»

آقای لوتر در ادامه افزود: «همه افرادی که در حملات اهواز دست داشتند باید به دادگاه‌های عادل سپرده شوند ولی بازداشت‌های بی‌رویه راه عدالت‌جویی برای قربانیان نیست.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.