آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / حوزه علمیه قم: مبارزه با «مسیحیت تبشیری» بخشی از مسائل اصلی ماست.
حوزه علمیه قم: مبارزه با «مسیحیت تبشیری» بخشی از مسائل اصلی ماست.

حوزه علمیه قم: مبارزه با «مسیحیت تبشیری» بخشی از مسائل اصلی ماست.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با ناصر مکارم شیرازی گفته مبارزه با «مسیحیت تبشیری» بخشی از مسائل اصلی ماست.

شواهد نشان می‎دهد موج تازه‎ای از حملات رسانه‎ای و سخنرانی‏ها علیه مسیحیت در جلسات و نشست‎های مذهبی آغاز شده است.
“غلامرضا خواجه سروی” معاون اسبق فرهنگی وزارت علوم ۲۶ مهرماه در یک سخنرانی مدعی شده آثار فرهنگی انقلاب اسلامی به جهان غرب منتقل شد و ادیانی مثل مسیحیت و یهود نیز جان گرفتند»!
این ادعا در شرایطی مطرح می‎شود که جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته با بهره‌گیری از تمام زور خود به خصوص قوه قهریه نه تنها ارمغانی برای جوامع غربی نداشته بلکه در داخل کشور نیز کمر به حذف باورهای فرهنگی و اعتقادی و حتی علوم آکادمیکی شده به نوعی منشاء غربی دارند و این سیاست حی تا دخالت در سبک زندگی مردم نیز پیش رفته است.
۲۲ مهرماه “نصرالله پژمانفر”، نماینده تندروی مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در نمایش گسترده فیلم‌های خارجی به خصوص آمریکایی گفت «وقتی قوانین خودمان را با قوانین اتحادیه اروپا در این بخش مقایسه می‌کنیم، بعضن حس می‌کنیم که اروپایی‌ها از ما حزب‌اللهی‌تر هستند.»
او تاکید کرده «امروز فیلم‌هایی در سامانه‌های VOD نمایش داده می‌شود که تبلیغ صریح و وسیع مسیحیت است. آثاری که حتی در اندونزی و امارات نیز نمایش آنها ممنوع است.»
کمی قبل‎تر از آن هفتم مهرماه “احمد واعظی” رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با “ناصر مکارم شیرازی” گفته مبارزه با مسیحیت تبشیری بخشی از مسائل اصلی ماست. وی مبارزه با مسیحیت را تاکید کرده که باید در کنار آن با تصوف، وهابیت و جریان‎های تکفیری نیز مقابله کرد.
در واقع با این شرایط و مشکلاتی که جامعه در آن گرفتار شده همچنان حوزویان دست از ستیز و تقابل برنمی‎دارند و سودای خود را دنبال می‎کنند، بدون اینکه پاسخ دهند رسیدگی به وضعیت مردم مهمتر است یا ستیز با مسیحیت!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.