آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / گزارش‌های ضدونقیض در مورد مرگ یک فعال محیط زیست در ایران

گزارش‌های ضدونقیض در مورد مرگ یک فعال محیط زیست در ایران

یک روز پس از آن‌که گزارش‌هایی از قتل فرشید هکی، حقوق‌دان و فعال محیط زیست، با ضربات چاقو و سوزانده شدن جسد او منتشر شد، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت «طبق نظریه صریح پزشکی قانونی این فرد اقدام به خودسوزی کرده‌است.»

فرشید هکی فعال حقوق بشر و کودکان کار، و عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای آب) بود. او مؤسسه «پیشتازان توسعه» را در حمایت از کودکان کار تأسیس کرده‌است. او هم‌چنین در ماهنامه بررسی‌های اقتصادی، نزدیک به جناح محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، مطلب می‌نوشت.

روز دوشنبه، عبدالرضا داوری، صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه بررسی‌های اقتصادی در توئیتر خود نوشت: «خبر تکان دهنده بود. دکتر «فرشید هکی»، حقوقدان و اقتصاددان عدالتخواه و مشاور علمی نشریه بررسیهای اقتصادی، ساعاتی قبل به طرز فجیعی به قتل رسید.»

روز دوشنبه هم‌چنین گفته شد فرشید هکی در نزدیکی خانه‌اش در تهران با ضربات چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان پس از آن جنازه وی را سوزانده‌اند.

عبدالرضا داوری در نامه‌ای به قوه قضائیه خواستار پیگیری این قضیه شده‌است.

روز سه‌شنبه اما، حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در این باره گفت: «چهارشنبه گذشته به مأموران کلانتری باغ فیض اطلاع داده شد که خودرویی با جنازه‌ای سوخته داخل آن کشف شده‌است که بلافاصله مأموران به محل این خودرو در یکی از خیابان‌های غربی تهران رفته و رسیدگی به موضوع توسط عوامل کلانتری و سپس عوامل پلیس آگاهی آغاز شد.»

او با اشاره به اظهارات خانواده جان‌باخته افزود: «در تحقیقات از خانواده این فرد، مشخص شد وی مدتی است دچار ناراحتی بوده و حتی چندین بار نیز اعلام کرده بود که قصد پایان دادن به زندگی خود را دارد.»

به گزارش ایسنا، رحیمی افزود: «بخش‌هایی از گزارش پزشکی قانونی نیز به پلیس واصل شد که بر اساس آن مشخص شد که ریه‌های این فرد پر از دود بوده و طبق نظریه صریح پزشکی قانونی این فرد اقدام به خودسوزی کرده‌است. همچنین طبق این گزارش، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اصابت و جراحت ناشی از جسم تیز و چاقو در بدن این فرد وجود نداشت.»
IMG_20181023_162242_012

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.