آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آمریکا: بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی در ایران وجود دارد

آمریکا: بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی در ایران وجود دارد

مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۶ مهرماه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در نشست «فراخوان آمریکا برای حمایت از حقوق بشر در ایران» سخنرانی کردند.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نخستین سخنران این مراسم بود که با اشاره به نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با حضور کشورهای سراسر جهان در سازمان ملل، می‌خواهم یادآوری کنم که اکنون بیش از ۸۰۰ زندانی عقیدتی در ایران وجود دارند که تنها به خاطر استفاده از حق خود در زمینه حقوق بشر و آزادی دینی زندانی شده‌اند. ما در کنار آنها ایستاده‌ایم، عمیقا نگران سلامتی آنها هستیم و از رژیم ایران می‌خواهیم فوری آنها را آزاد کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه به سرکوب اعتراضات در دیماه سال ۱۳۹۶، دراویش گنابادی، معترضان به حجاب، اعتراضات به وضعیت آب آشامیدنی در اهواز و کشاورزان اصفهانی، اشاره کرد.

وی اضافه کرد، هیچ تحقیقی در خصوص آنچه که حکومت در زندانها انجام می‌دهد مانند شکنجه زندانیان یا خودکشی‌های مشکوک، انجام نمی‌شود.

خانم ناوئرت اضافه کرد: شماری زیادی از این زندانیان خواهان تغییر مثبت در کشور هستند و به عدم شفافیت و اتلاف منابع کشور معترض هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد: شماری از این زندانی نیز می‌گویند، حکومت ایران مشکلات در حال رشد محیط زیستی را نادیده می گیرد تا گروه‌های نیابتی را در کشورهای دیگر تقویت کند.

وی در ادامه از آزار، بازجویی و بازداشت بهائیان، مسیحیان، مسلمانان سنی و سایر اقلیت های دینی در ایران انتقاد کرد.

خانم ناوئرت همچنین از متحدان و همپیمانان آمریکا خواست تا از مطالبات مردم ایران برای آزادی و حقوق بشر حمایت کنند.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، دیگر سخنران این مراسمنیز تصریح کرد که حکومت ایران در چهاردهه گذشته نشان داده است که یکی از ناقضان اصلی منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.

برایان هوک در ادامه حکومت ایران را متهم کرده که باعث بی ثبات منطقه خاورمیانه شده و به نقض حقوق بشر در داخل کشور ادامه می دهد.

گزارش ها حاکی است که احمد باطبی و محسن سازگارا دو زندانی سابق در ایران نیز در این مراسم سخنرانی کرده‌اند.IMG_20180929_071515_097

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.