آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اتهام “تبلیغ مسیحیت” برای دانشجوی ارمنی محبوس در زندان فشافویه

اتهام “تبلیغ مسیحیت” برای دانشجوی ارمنی محبوس در زندان فشافویه

“کارن وارطانیان”دانشجوی ارمنی بازداشت شده در تظاهرات سراسری دی ماه ۹۶ با اتهاماتی از قبیل تلاش برای تشکیل گروه های مبارز علیه نظام، تبلیغ مسیحیت و اسلام زدایی روبرو است.IMG_20180908_144343_727_1
کارن وارطانیان متولد سال ۱۳۷۲؛ اهل تهران؛ دانشجوی ترم ۹ داروسازی دانشگاه اراک و مجرد است. وی از مسیحیان ارمنی و از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری دی ماه است.

به گزارش “دانشجو آنلاین” این دانشجوی معترض در روز ۹ دی ماه ۹۶؛ در تجمع اعتراضی بازداشت و مدت ۱۷ روز تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار داشت به طوری که طی مدت بازداشت ۱۵ کیلو وزن کرد.

“کارن وارطانیان” دو هفته پیش طی احضاریه ای به دادگاه انقلاب احضار شد. دادگاه او روز سه شنبه ۶ شهریور ماه؛ با حضور خود و وکیلش برگزار شد. در دادگاه با اتهام‌های توهین و نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی، تلاش برای تشکیل گروه های مبارز علیه نظام، تبلیغ مسیحیت و اسلام زدایی روبرو شد. برای او قرار بازداشت موقت صادر و تاریخ دادگاه اصلی تعیین شد. علیرغم اعتراض وی و وکیلش به آنها ابلاغ شد که تا تاریخ دادگاه به زندان فشافویه منتقل می شود.

“کارن وارطانیان” به طور مادرزاد بیماری گشادی دریچه قلب دارد و در اردیبهشت ۹۷ عمل جراحی قلب داشته است. با وجود اینکه خانواده و وکیل پرونده از قاضی خواستند که به دلیل بیماری قلبی و تهدید جانی برای “کارن وارطانیان” تعیین وثیقه شود؛ اما قاضی به ایشان گفت که به دستور قوه قضاییه برای زندانیان امنیتی قرار وثیقه صادر نمی شود حتی اگر تاریخ دادگاه یکسال دیگر باشد.

به گزارش یک منبع موثق؛ “کارن وارطانیان” حین انتقال از دادگاه به بازداشتگاه توسط مامورین زندان در مقابل چشمان مادر و خواهرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مامور ضارب به دروغ به مردم حاضر در محل گفت: «این متهم به چند دختر زیر ۱۸ سال تجاوز کرده.»

این دانشجوی بازداشتی در روز ۸ شهریور ماه؛ پس از ۲ روز بازداشت در بازداشتگاه موقت به زندان فشافویه منتقل شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.