آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / کشته و زخمی‌شدن سه کولبر در مناطق مرزی سردشت و‌ بانه

کشته و زخمی‌شدن سه کولبر در مناطق مرزی سردشت و‌ بانه

 کشته و زخمی‌شدن سه کولبر در مناطق مرزی سردشت و‌ بانه

 یک کولبر از اهالی سردشت براثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی جان خود را از دست داده و یک تن دیگر هم مصدوم‌ شد. همزمان یک کولبر از اهالی شهرستان سقز در پی شلیک این نیروها در مرز ننور بانه زخمی شد.

روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷، یک کولبر به نام «ناصر ابراهیم‌زاده» از اهالی روستای گولان از توابع سردشت پس از شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی جان خود را از دست داد. او در نزدیکی روستای «دارمرجان» سردشت بدون اخطار قبلی هدف شلیک قرار گرفته است.

در خبری دیگر روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور در منطقه‌ی مرزی سردشت، گروهی از کولبران در کمین این نیروها افتادند و در پی گشودن آتش به سوی کولبران، یک تن به نام «سامان مرادی» از اهالی پیرانشهر به شدت زخمی شده و جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستانی در ارومیه منتقل شد.

همان روز یک کولبر به نام «آکو مینایی» ٢٣ ساله فرزند توفیق از اهالی روستای پیرعمران سقز در مرز ننور شهرستان بانه از سوی نیروهای مرزبانی هدف شلیک مستقیم قرار گرفته و زخمی شد. او برای رسیدگی پزشکی به بیمارستانی در بانه منتقل شده است.

با احتساب این‌ سه مورد، از ابتدای شهریورماه ۱۶ کولبر در مناطق مرزی کشته و یا زخمی شده‌اند که از این‌ شمار، ده نفر از سوی نیروهای مرزبانی هدف قرار گرفته‌اند. همچنین پنج کولبر در پی انفجار مین کشته و زخمی شده‌اند و یک نفر هم از ارتفاعات مرزی سقوط کرده‌ است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.