آخرین خبرها
خانه / جفا به مسیحیان / آزادی موقت نوکیش مسیحی با قید وثیقه!
آزادی موقت نوکیش مسیحی با قید وثیقه!

آزادی موقت نوکیش مسیحی با قید وثیقه!

نوکیش مسیحی، «هادی عسگری» پس از گذشت ۱۹ ماه از بازداشتش با قید وثیقه تا زمان تشکیل دادگاه تجدید نظر از زندان اوین آزاد شد.

بنا به گزارش فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران نوکیش مسیحی هادی عسگری، با موافقت قاضی  قاضی دادگاه انقلاب، با تودیع وثیقه ۱۷۰ میلیون تومانی امروز ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

و تا زمان تشکیل دادگاه تجدید نظر این شهروند مسیحی می‌تواند خارج از زندان باشد.

این نوکیش  مسیحی که با حکم ۱۰ سال زندان از سوی دادگاه بدوی روبروست، از آزادی موقت در ایام نوروزی، و بودن در کنار خانواده خود در آغاز سال نو محروم شد.

وی در تاریخ ۱۲ تیر ماه سال ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حکم قاضی احمد زاده به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی با تشکیل کلیساهای خانگی و تبلیغ مسیحیت» به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین وی پس از طی دوران محکومیت خود برای دو سال نیز حق خروج از کشور را نخواهد داشت.

هادی عسگری به همراه نوکیش مسیحی دیگر «امین افشار نادری» که به ۱۵ سال زندان محکوم شده است، چندی پیش به علت عدم رسیدگی به پرونده‌شان در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بودند. امین افشار نادری هم اکنون با قرار وثیقه بطور موقت خارج از زندان است.

هادی عسگری و امین افشار نادری در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۶به همراه با ۱۳ شهروند دیگر در فیروزکوه بازداشت و مدت ۸۲ روز را در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ گذراندند. پس از آن، این دونوکیش مسیحی به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شدند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.