آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / داروسازی ثامن متولی تولید قرص اعتراف گیری
داروسازی ثامن متولی تولید قرص اعتراف گیری

داروسازی ثامن متولی تولید قرص اعتراف گیری

 یکی از داروسازان شرکت داروسازی ثامن وابسته به سپاه در تماسی اظهار داشته است که دارویی که به زندانیان به صورت اجباری ارایه میشود،متوهگزیتال نام دارد، و ساخت آن را شرکت داروسازی ثامن وابسته به سپاه بر عهد دارد.

سالهاست که در زندانهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی از هر نوع جنایتی برای اعتراف گیری های اجباری استفاده میشود،استفاده اجباری از داروهای روانگردان مسله ای است که بسیاری از زندانیان به آن تاکید دارند،این اتهام‌ها و بحث “شکنجه سفید” به ویژه از سال ۱۳۸۰ و از زمان بازداشت دسته‌جمعی چهره‌های ملی‌مذهبی و افراد نزدیک به نهضت آزادی ایران بالا گرفت.

پس از بازداشت هموطنانی که در خیزش مردمی اخیر شرکت داشته اند بحث استفاده اجباری از این داروها به شدت بر سر زبانها افتاد،تا جایی که حمید بقایی از نزدیکان احمدی نژاد در کانال تلگرام خود ابراز کرده بود که به  مهدی خزعلی اعلام کرده بوده که از مصرف داروهای ناشناس امتناع کند.

زمانی که خبرگزاری صدای مسیحیان ایران با مهدی خزعلی تماس گرفت آقای خزعلی گفت که نظری نمیدهد ولی دل پردردی دارد و در صورت اظهار نظر دوباره زندانی میشود چرا که آزادی اش مشروط به سکوت است.

امروز  ادمین کانال تلگرام ما پیغامی دریافت کرد یکی از داروسازان شرکت داروسازی ثامن وابسته به سپاه در تماسی اظهار داشته است که دارویی که به زندانیان به صورت اجباری ارایه میشود،متوهگزیتال نام دارد و ساخت آن را شرکت داروسازی ثامن بر عهد دارد، كه این دارو یک داروي بيهوشي باربيتوراتي یا تضعیف کننده سیستم عصبی است با فعاليت كوتاه مدت كه فعاليت‌هاي آن مشابه با تيوپنتال است اما ۲ تا ۳ برابر قوي‌تر از آن است. (تیوپنتال همان دارویی است که اداره گمرک آلمان جلوی صدور آن به ایران را در سال ۲۰۱۲ گرفت) 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.