آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / قطع دست یک دزد در مشهد بر اساس قانون شرع اسلام
قطع دست یک دزد در مشهد بر اساس قانون شرع اسلام

قطع دست یک دزد در مشهد بر اساس قانون شرع اسلام

صبح روز چهارشنبه ۲۷ دی ماه دست یک سارق ۳۴ ساله به نام “علی–خ”  در مشهد با گیوتین قطع شد، وی محکوم به سرقت گوسفندان اهالی روستاهای استان خراسان رضوی و جنوبی است. او در سال ۱۳۹۰ دستگیر و پس از بازجویی به ۲۱ فقره سرقت احشام در چهار شهر استان‌های خراسان رضوی و جنوبی اعتراف کرده است و دادگاه کیفری مطابق با موازین شرعی و قانونی رای به قطع ید و همچنین رد مال صادر کرد اما ، این حکم ساعت ۹ صبح چهارشنبه ۲۷ دی ماه اجرا شد.
حکم قطع دست در خصوص برخی از متهمان به سرقت در ایران براساس ماده ۲۷۸ قانون مجازات اسلامی (در قانون قبلی ماده ۱۹۸) صادر و اجرا می‌شود.
جامعه جهانی و مجامع حقوق بشر بارها برای حذف مجازات‌های غیرانسانی و بی‌رحمانه از این دست به ایران هشدار داده‌اند، از جمله قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد  در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۳  ضمن  ابراز نگرانی عمیق نسبت به نقض مداوم و مکرر حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، در ارتباط با  شکنجه و رفتار و یا مجازاتهای غیرانسانی و اهانت آمیز ، شامل شلاق و قطع اندام از دولت جمهوری اسلامی خواسته شد تا به تعهدات حقوق بشری خود، چه در قوانین و چه در اجرا، به ویژه در خصوص از بین بردن قطع اندام، شلاق، کور کردن و سایر فرم‌های شکنجه و سایررفتارها و مجازات‎های بیرحمانه، غیرانسانی، و یا اهانت آمیز احترام بگذارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.