آخرین خبرها
خانه / اخبار / تفتیش خانه‌های چند ایرانی مظنون به جاسوسی در آلمان
تفتیش خانه‌های چند ایرانی مظنون به جاسوسی در آلمان

تفتیش خانه‌های چند ایرانی مظنون به جاسوسی در آلمان

دادستانی فدرال آلمان رسما اعلام کرد که بامداد روز سه‌شنبه، ۲۶ دی‌، ۱۰ محل کار و زندگی متعلق به چند ایرانی «مظنون به جاسوسی» را بازرسی کرده است.

دادستانی فدرال آلمان محل سکونت و کار چند ایرانی در ایالت‌های مختلف این کشور را بازرسی کرد. این افراد به همکاری با یک سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی متهم هستند. احتمال می‌رود که آنها برای سپاه قدس جاسوسی کرده‌ باشند.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دادستانی آلمان، این بازرسی‌ها در چند محل در گوشه و کنار کشور آلمان انجام گرفته است. با این حال، دادستانی محل آنها را افشا نکرده است.

 

همچنین به گزارش دادستانی، هیچکدام از این افراد که به همکاری با یک سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی متهم هستند، دستگیر نشده‌اند.

هفته‌نامه فوکوس نیز گزارش داده است  که خانه‌های مظنونان در ایالت‌های بادن وورتنبرگ، بایرن، برلین و نوردراین وستفالن واقع شده‌اند.

ر همین حال، خبرگزاری آلمان از گزارش‌هایی می‌گوید مبنی بر این که مظنونین، «اعضای سپاه قدس» سپاه پاسداران جمهوری اسلامی هستند، اما دادستانی آلمان از تایید این گزارش‌ها خودداری کرد.

در همین زمینه سخنگوی دادستانی آلمان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «به اعتقاد ما مظنونین به خواسته یک واحد اطلاعاتی مرتبط با ایران از افراد و نهادهایی در کشور [آلمان] جاسوسی می‌کردند.»

هفته‌نامه فوکوس گزارش داده بود که این افراد از «اسرائیلی‌های مقیم آلمان» جاسوسی می‌کرده‌اند؛ نکته‌ای که سخنگوی دادستانی از اظهار نظر درباره آن سر باز زده است.

در گزارش یادشده، به فعالیت‌های سپاه قدس در رابطه با شنود از “اهداف یهودی یا اسرائیلی” نیز اشاره شده بود.

چندی پیش دولت آلمان سفیر جمهوری اسلامی در برلین را به وزارت خارجه فراخواند و به خبرچینی یک مامور ایرانی پاکستانی‌تبار علیه یک سیاستمدار آلمانی اعتراض کرد، اما ایران احضار سفیر خود در آلمان به وزارت امور خارجه این کشور را تکذیب کرد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.