آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / رییس دادگاه انقلاب بازداشت شدگان را تهدید به اعدام کرد!
رییس دادگاه انقلاب بازداشت شدگان را تهدید به اعدام کرد!

رییس دادگاه انقلاب بازداشت شدگان را تهدید به اعدام کرد!

رئیس دادگاه انقلاب در مصاحبه با سایت وابسته به سپاه تلویحا بازداشت شدگان قیام مردمی را تهدید به اعدام کرد!

موسی غضنفرآبادی رییس دادگاه انقلاب در مصاحبه با سایت «تسنیم» گفت: «کسانی که از روزهای سوم به بعد اغتشاشات دستگیر شوند، جرم و مجازات‌شان سنگین خواهد بود زیرا با توجه به اعلام وزارت کشور مبنی بر غیرقانونی بودن این تجمعات، عالما و عامدا و با علم و آگاهی اقدام به تجمع، اغتشاش و حرمت‌شکنی کرده‌اند»..

او افزود: «هر روزی که از اغتشاشات بگذرد و افراد دستگیر شوند، جرم و مجازات‌شان بیشتر می‌شود و ما اینها را دیگر معترضین نسبت به حقوق‌شان نمی‌دانیم بلکه این افراد کسانی هستند که می‌خواهند به اصل نظام ضربه بزنند».

غضنفرآبادی درباره عناوین اتهامی افراد دستگیرشده نیز گفت: «عنوان اتهامی برخی افراد دستگیرشده ممکن است محاربه و برخی نیز اقدام علیه امنیت ملی، تخریب اموال عمومی، تخریب اموال اشخاص، ضرب و شتم و غیره باشد».

 

در قوانین قضایی ایران، حکم «محاربه» اعدام است و با استناد به این حکم، هزاران تن از فعالان سیاسی در سال‌های پیشین اعدام شدند.

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران افزود: «برخی افراد که به‌عنوان سردسته و لیدر در اغتشاشات حضور داشته‌اند، قاعدتاً یکی از اتهامات‌شان محاربه است زیرا با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ارتباط دارند و برنامه‌های آنها را اجرا می‌کنند».

این در حالی است که اضغر ناصربخت معاون استاندار تهران، شمار دستگیرشدگان در این شهر از آغاز اعتراضات را، دستکم 450 تن اعلام کرد.

تا کنون آمار کشته شدگان اعتراض‌ها در مناطق مختلف، 24 تن اعلام شده که 21 تن از آن‌ها از معترضان بودند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.