آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / از عرش به فرش رسيد (محمود احمدي نژاد)
از عرش به فرش رسيد (محمود احمدي نژاد)

از عرش به فرش رسيد (محمود احمدي نژاد)

كسی كه نظرش به نظر آيت‌الله خامنه‌ای طبق گفته خود آيت‌الله نزدیک بود هم اكنون ديگر نزدیک نيست! و روز به روز ارزش خود را از دست می‌دهد.

از میان رییس‌جمهورها و نخست وزیران ایران، تنها یک نفر عاقبتش خوب بود و به جایگاه ومقامي رسید. وآن هم آیت‌الله علی خامنه‌ای مي باشد كه از ساختمان ریاست‌جمهوری به بیت رهبری رفت و به  مقام رهبري جمهوري اسلامي راه پیدا کرد.
امابقيه با سرنوشت کمابیش مشابهی، هر یک به نوعی از قدرت رانده شدند.
ابو الحسن بني صدر توسط فرمان آيت الله خميني مخلوع شد واز كشور فرار كرد،
مير حسين موسوي نخست وزير دولت خامنه ايي پس از اعتراض به تقلب انتخابات خانه نشين وحصر شدن همراه مهدي كروبي
آيت الله رفسنجاني براي دو بار پياپي رد صلاحيت شدند و توسط گروه اقاي خامنه ايي به فتنه اكبر تشبيه شدند وتا جايي كه به گفته شواهدي اورا گويا به قتل رساندن
محمد خاتمي را از تلويزيون و مراسم هاي متعدد حذف كردند.
وهم اكنون محمود احمدي نژاد به اين مقام فرش رسيد.
به جز محمد علی رجایی و نخست وزیرش محمد رضا باهنر، که در انفجار دفتر نخست وزیری کشته شدند، برای سایرین، پایان دوران مسوولیت در خیابان پاستور، شروع روزهای سردرگمی و چرخش دیدگاه نظام نسبت به آنان بوده است. این افراد خائن، ساکت جریان فتنه، برانداز و انحرافی لقب گرفته و از جمع خودی‌ها طرد شده‌اند.
وبه صورت كلي اين سوْال پيش مي آيد، كه چرا روسای دولت در جمهوري اسلامي ایران به چنین سرنوشتی مبتلا می‌شوند و مانند سایر کشورهاي منطقه  ، از تجربه‌های مدیریتی واقتصادي وسياسي آنها استفاده نمی‌شود؟ با نگاه كردن به وقایع چهل  سال گذشته و عملکرد رئيس جمهورها و نخست وزیران ايران ، چرا این افراد از پوزیسیون به اپوزیسیون تبدیل می‌شوند؟ وآياوجودسايه ولايت فقيه وشوراي نگهبان باعث به چربش كشيدن وطراحي كردن اين سوْال مي شود.
محمود احمدی نژاد، درست سيزده سال پيش رئیس‌جمهوری شد و دوره‌ای پر فراز و نشیب را در سیاست جمهوري اسلامي ایران آغاز کرد. مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری، فراز و نشیب او را از نگاه اصولگرایان این گونه توصیف کرده است: “روز اول خوب بود، روز دوم لق زد و روز سوم افتاد”
اقاي احمدي نژاد  از فرمانداری ماكو بعد از استانداری و شهرداری به پست رياست جمهوری رسيد!
اما در بیش از پنج سالی که از پایان دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد می‌گذرد، آنچه بیش از هر چیز درباره او در رسانه‌ها تکرار شده، بحث “فسادهای مالی” و “سیاست‌ پرهزینه‌” او می‌باشد.
در این مدت مسئولان دولت روحانی و قوه قضائيه به کرات از فسادهای مالی گسترده در دولت محمود احمدی‌نژاد سخن گفته‌اند. در همین ارتباط، محمدرضا رحیمی معاون اول او بازداشت و حمید بقایی معاون اجرایی احمدی نژاد حکم محکومیتش را قطعی دریافت کرده است.
كسی كه نظرش به نظر آيت‌الله خامنه‌ای طبق گفته خود آيت‌الله نزدیک بود هم اكنون ديگر نزدیک نيست! و روز به روز ارزش خود را از دست می‌دهد.
و اینک دار و دسته احمدی‌نژاد و نزدیکان او که مدعيان ارتباط با امام زمان هستند کارشان به جایی رسيده است كه پناهنده شاه عبدالعظيم می‌شوند.
محمود احمدی‌نژاد و هم‌پالکی‌هایش حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر، حبیب‌الله جزء‌خراسانی، رحيم مشائی چهار نفری هستند كه در اعتراض به قوه قضاییه در آرامگاه شاه عبدالعظیم در جنوب تهران بست نشسته و تحصن کردند.
موضع محمود احمدی‌نژاد در برابر قوه قضاییه چیست؟
رئیس‌جمهوری پیشین ایران، در روز اول بست‌نشینی با حضور در جمع معترضان، از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان “خانواده لاریجانی” به شدت انتقاد کرد و گفت: “ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند.”
آقای احمدی‌نژاد گفت که چون دولت او “مچ دزدها را گرفته”، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.
او خطاب به مخالفانش گفت: “مردم ایران آدم‌های صد برابر گنده‌تر از شما را پایین کشیده‌اند.”
حال سوال اين است كه چرا آقای احمدی نژاد در طول ٨ سال رياست‌جمهوری‌اش در برابر دستگاه قضایی سكوت كرد و آقای احمدی‌نژاد چرا در برابر اعدام‌ها و به زندان انداختن وکلا و روزنامه‌نگاران و دستگيری‌های سال ٨٨، شما شخصی مثل سعيد مرتضویی یعنی قاتل كهريزک را حتی نگذاشتيد یک روز هم زندان برود و تا جایی كه او را مسول تامين اجتماعی کردید؟
به نظر می‌رسد مردی که خود “معجزه هزاره سو” و دولتش نیز دولت “امام زمان” توصیف می‌شد، اکنون مورد انتقاد اصول‌گرایان یعنی متحدان و حامیان دیروز خود قرار گرفته و عملکردش به عنوان یکی از دلایل شکست آنها در حذف تأييد صلاحيت انتخابات ریاست جمهوری ١٣٩٦ مطرح می‌شود، احمدی‌نژاد ديگر رنگ و اثری در عرصه سياسی كشور از ديدگاه كار بدستان حكومتی ندارد.
حال بايد ديد كه در گرماگرم جنگ قدرت بين سران رژیم چه افشاگری‌های ديگری صورت خواهد گرفت و پرده فساد و نقض قانون و ستم به مردمان ایران چگونه به کنار زده خواهد شد.
نویسنده احسان فتاحی
منابع :
١: احمدي نژاد و ٨ سالش ( نويسنده احسان فتاحي)
٢:محمد رضا رحيمي معاون اول و عواقب آن (احسان فتاحي)
٣: آمار وأرقام اعدام هاي و دستگيري هاي دولت نهم ودهم ( احسان فتاحي)
٤:بي بي سي فارسي

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.