آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / مصاحبه با وکیل پرونده چهار نوکیش مسیحی و احکام صادره!
مصاحبه با وکیل پرونده چهار نوکیش مسیحی و احکام صادره!

مصاحبه با وکیل پرونده چهار نوکیش مسیحی و احکام صادره!

مصاحبه با آقای مشکانی، وکیل پروند چهار نوکیش مسیحی  پس از برگزاری دادگاه مورخ۱۳ دسامبر ۲۰۱۷

– جناب آقای مشکانی خوشحالم از اینکه بعد از دادگاه شما را می‌بینم. در مورد دادگاه آقایان ندرخانی، مسیب‌زاده، امیدی و فدائی که امروز 13/12/2017 برگزار شد چه نظری دارید؟ شرایط چطور بود؟ اتهامات چه بود و دفاعیات به چه شکل پیش رفت؟
– من به طور کلی نسبت به صلاحیت دادگاه از زمانی که پرونده به تهران منتقل شد، ایراد وارد کردم. اعتقاد دارم دادگاه انقلاب تهران نسبت به ماجرا صالح به رسیدگی نیست اما به هر حال در این خصوص خود دادگستری باید تعیین تکلیف کند. ما وارد ماهیت شدیم البته رسیدگی به پرونده پروسه‌ای است که دادنامه نتیجه‌ی آن است و طبیعتاً این پروسه باید بر مبنای قانون باشد. من نسبت به پروسه‌ی رسیدگی و نتیجه‌اش تا اینجا، نه تنها راضی نبوده‌ام بلکه احساس می‌کنم خیلی بر مبنا و مدار قانون هم پیش نرفته است. دادگاه امروز هم البته بدون تنش نبود ولی نسبت به دادگاه اول می‌توانم بگویم بهتر بود. فرصت گرفتیم تا یک لایحه‌ی تکمیلی ارائه دهیم و مستشار شعبه هم پذیرفت. ظرف چند روز آینده لایحه‌ی تکمیلی را ارائه می‌دهیم و منتظر نتیجه می مانیم و امیدواریم نتیجه چیزی به غیر از آنچه تا الان بوده، باشد. دادگاه منتظر ارائه‌ی لایحه‌ی تکمیلی می‌ماند و بعد از تقدیم آن، تصمیم قطعی‌ خود مبنی بر تأیید، نقض یا تخفیف دادنامه‌ی قبلی را اعلام می‌کند که باز هم تأکید می‌کنم دادنامه‌ی قبلی عادلانه نبوده.
– ادعاده‌ی دادرسی چه زمانی خواهد بود؟ آیا به آن مرحله می‌رسیم یا خیر؟
– بهر ترتیب اگر مجاری قانونی در خصوص تقدیم اعاده دادرسی باز باشد، من در راستای حمایت از حقوق موکلین خود راه را برای خود هموار می‌کنم.
– آیا امروز خود دوستان هم صحبتی کردند، لایحه‌ای ارائه دادند؟
– در دادگاه بدوی بیشتر دوستان صحبت کردند و مجال چندانی برای دفاع بالاخص شفاهی من فراهم نشد و من مجبور شدم مکتوب دفاع کنم. در این دادگاه از دوستان خواستم تا کمتر صحبت تا دفاع شفاهی را بیشتر خود بر عهده بگیرم. البته ابتدا به ساکن این امر خیلی به مذاق دادگاه خوش نیامد ولی در نهایت امر دادگاه با ما همراه شد و فرصت دفاع شفاهی را به طور مفصل در اختیار من قرار داد و من هم از دوستان خواستم کمتر دفاع و صحبت کنند و ایشان نیز همراهی کردند.
– آیا صحبت نهایی دارید و چیزی هست که باید عنوان شود؟
– امیدوارم این پرونده نتیجه‌ای بدهد که در نهایت دادگستری نسبت به رسیدگی خودش سربلند از آن بیرون آید. اصحاب وکلا به طور کلی تکالیف خود را انجام می‌دهند و امیدوارم دادگستری سربلند باشد.
– شما احساس سمت و سو کردید و اینکه دادگاه جهت خاصی داشته باشد؟
– اصولاً شعبه 36 به واسطه‌ی جناب دکتر بابائی که اخیراً هم ابلاغ گرفته‌اند و آمده‌اند، فعلاً شعبه‌ی جهت‌داری نیست.
– سپاسگزارم. صحبت پایانی دارید؟
– سلامتی.
– شما را به خدا می‌سپارم.
– خدانگهدار.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.