آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / حکم اعدام احمدرضا جلالی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد
حکم اعدام احمدرضا جلالی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد

حکم اعدام احمدرضا جلالی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد

احمدرضا جلالی، استاد و پژوهشگر با مدرک فوق دکتری در رشته مدیریت بحران از دانشگاه پیه مونتو ایتالیا است ولی پس از پایان تحصیلش به همراه همسر و دو فرزندش به کشور سوئد مهاجرت کرده و اقامت این کشور را داراست.

آقای جلالی در تاریخ پنجم اردبیهشت ماه ۱۳۹۵ پس از سفر به ایران به قصد شرکت در یک کنفرانس علمی توسط ماموران وزارت اطلاعت دستگیر و روانه زندان اوین شد. او پس از هفت ماه بازجویی در سلول‎های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی منتقل شد.

اتهام آقای جلالی «همکاری با دول متخاصم» عنوان شده و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «محاربه» از طریق جاسوسی برای دولت متخاصم اسراییل به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او روز سه شنبه ۲۹ مهرماه به وکیلش اعلام شد ولی پس از اعتراض وکیل آقای جلالی به حکم اعدام وی، این حکم در کمتر از دو ماه از سوی شعبه یک دیوان عالی کشور عینا تایید گردید.

ویدا مهران نیا همسر آقای جلالی در اعتراض به حکم اعدام همسرش چنین گفت: «من بارها از مقامات قضایی کشور خواستم که پرونده احمدرضا را عادلانه بررسی کنند ولی متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده من دوباره از آقای روحانی و قوه قضاییه درخواست بازبینی پرونده همسرم را دارم. درخواست می‌کنم که فقط براساس نظر شخصی دو بازجو او اکتفا نشود. با جان و زندگی یک نفر اینطور بازی نشود. احمدرضا دو کودک پنج ساله و ۱۵ ساله دارد.»

بهاره میرهادی زاده – صدای مسیحیان ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.