آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / در برابر یک جنایت ملی و تاریخی خاموش نباشیم
در برابر یک جنایت ملی و تاریخی خاموش نباشیم

در برابر یک جنایت ملی و تاریخی خاموش نباشیم

هولوکاست شصت و هفت یک جنایت کم نظیر در میهن ما بود که تنها در دو ماه خونین مرداد و شهریور،  سه هزار و هفت صد تن از زندانیان سیاسی که عمدتن از سازمان مجاهدین خلق بودند، به جوخه ی اعدام آیت الله سپرده شدند.

در روزگاری که بخشی از مردم می پنداشتند حق تنها با ایشان است و فکر می کردند به هر قیمتی باید خواست شورشی انقلابی خویش را به کرسی بنشانند، زمانی که خمینی برای ایشان از چپ چپ تا چپ مسلمان، بتی بت شکن و انقلابی بود، هیچ یک از آنها که ساده انگارانه این چنین دیوی را پشتیبانی می کردند، فکرش را هم نمی کردند که چرخ روزگار بر خلاف اراده ی آنان بچرخد و همان پیر خمین خون آشام، بسیاری از ایشان که هم میهنان ما بودند را روانه ی شکنجه گاه ها و ستون های مرگ انقلابی همان رژیم کند.

باری، قتل عام شصت و هفت یک جنایت کم نظیر در میهن ما بود که تنها در دو ماه خونین مرداد و شهریور، سی و سه هزار و هفت صد تن از زندانیان سیاسی که عمدتن از سازمان مجاهدین خلق بودند، به جوخه ی اعدام آیت الله سپرده شدند.

 

رضا ملک، معاون سیاسی وزارت اطلاعات رژیم (واواک) در ویدیویی که چندین سال پیش در زندان به طور مخفی خطاب به بانکیمون دبیر کل ملل متحد پر کرده بود، ابراز می دارد که این اعدام ها تنها بخشی از جنایات رژیم علیه زندانیان سیاسی بوده است و رژیم گورستان های دسته جمعی بیشتری را آباد نموده و هنوز که هنوز است خبری از آنها در جایی نیست.

 

رویکرد مبارزاتی هیچ انسان شریف ایرانی که در فرهنگ و منش خود هیچ گونه همسویی با رژیم خونریز ولایت فقیه ندارد، نمی تواند جز افشاگری و بلند کردن فریاد “جنایت جنایت” صورت گرفته از سوی رژیم اسلامی حاکم بر ایران باشد، فارغ از جناح بندی های و مرام های سیاسی. آن کس که در برابر دژخیم مشترک ایرانیان، چشمانش را به روی چنین جنایت ضد حقوق بشری هولناکی ببندد، نشاید که نامش دهند آدمی.

 

سید خونریز جماران در واپسین عمر ننگین و پر نکبت خود، جان بسیاری از هم میهنان و جوانان این مرز و بوم را گرفت و صدای اعتراض و مخالفت که سیمای اصلی دموکراسی و آزادی بیانست را برای صدمین بار در نطفه خفه کرد و هزاران خانواده را داغدار و چشمان بسیاری از همسران، مادران و فرزندان را به این جنایت خیره کرد و منتظر گزاشت. امروز بر عهده ی هر انسان ایرانی است که از برای این دادخواهی، مهر سکوت را بشکند و با این واقعیت بسیار تلخ و دردناک روبرو گردد، به این امید که قصابان رژیم از آمر و عامل محاکمه و مجازات شوند و در تاریخ ثبت گردد که مردم ایران یک پیکر بودند در برابر این ستم آشکار.

 

متن نامه ی خمینی به قرار زیر بود؛ وی آنها را “محارب” اعلام می کند و چنین حکم می ‌دهد:

 

“از آنجا که منافقین خائن به هیچ وجه به اسلام معتقد نبوده و هر چه می گویند از روی حیله و نفاق آنهاست و به اقرار سران آنها از اسلام ارتداد پیدا کرده اند، با توجه به محارب بودن آنها و جنگ کلاسیک آنها در شمال و غرب و جنوب کشور با همکاری های حزب بعث عراق و نیز جاسوسی آنها برای صدام علیه ملت مسلمان ما و با توجه به ارتباط آنان با استکبار جهانی و ضربات ناجوانمردانه ی آنان از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی تاکنون، کسانی که در زندان های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می کنند، محارب و محکوم به اعدام می باشند و تشخیص موضوع نیز در تهران با رای اکثریت آقایان حجت الاسلام نیری دامت افاضاته (قاضی شرع) و جناب آقای اشراقی (دادستان تهران) و نماینده ه‌ایی از وزارت اطلاعات می باشد، اگر چه احتیاط در اجماع است و همین‌طور در زندان های مراکز استان کشور رای اکثریت آقایان قاضی شرع، دادستان انقلاب و یا دادیار و نماینده ی وزارت اطلاعات لازم الاتباع می باشد، رحم بر محاربین ساده اندیشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول تردید ناپذیر نظام اسلامی است، امیدوارم با خشم و کینه ی انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام، رضایت خداوند متعال را جلب نمایید، آقایانی که تشخیص موضوع به عهده ی آنان است، وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند اشداء علی الکفار باشند. تردید در مسائل قضایی اسلام انقلابی، نادیده گرفتن خون پاک و مطهر شهدا می ‌باشد. والسلام”.

 

داریوش افشار

(محمد حکمت افشار)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.