آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت یک نوکیش مسیحی در شیراز
بازداشت یک نوکیش مسیحی در شیراز

بازداشت یک نوکیش مسیحی در شیراز

سروش سرایی نوکیش مسیحی ساکن شیراز برای چندمین بار بازداشت شد!

 

1796593_785951944800708_8995356707425930702_nطبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل ایران سروش سرایی از خادمین کلیسای ایران در تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و در پلاک ۱۰۰ این وزارت بسر میبرد.

همچنین گفته شده است یکی دیگر از اعضای این کلیسا خانم زهرا نوروزی هم توسط وزارت اطلاعات نیز در این تاریخ بازداشت شده است که تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت این نوکیش مسیحی در دست نمیباشد.

طی یک ماه گذشته نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی یورشهای متعددی به کلیساهای فارسی زبان داشته اند و تعداد زیادی از نوکیشان مسیحی را نیز بازداشت کرده اند،همچنین حدود ۱۰ نفر از نوکیشان مسیحی توسط قضات قوه قضاییه در دادگاه های فرمایشی و چند دقیقه ای به حبسهای طولانی و تبعید محکوم شده اند.

سروش سرایی در تیر ماه ۱۳۹۳ به همراه محمد روغنگیر(وحید) و سید عبدالرضا حق نژاد(متیاس) در شهر بندر انزلی دستگیر شده بودند،که پس از آن سروش سرایی و محمد روغنگیر برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد که آقای سرایی پس از گذراندن ۱۶ ماه حبس در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۴ آزاد شد.

لازم به ذکر است آقای سرایی برای اولین بار در مهر ماه ۱۳۹۱(اکتبر ۲۰۱۳) به همراه شش مسیحی دیگر طی یورش نیروهای امنیتی به کلیسای خانگی در شهر شیراز بازداشت و محکوم به دو سال و نیم حبس شده .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.