آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آزادی نوکیش مسیحی با قید وثیقه!
آزادی نوکیش مسیحی با قید وثیقه!

آزادی نوکیش مسیحی با قید وثیقه!

امین افشار نادری نوکیش مسیحی در حالی از زندان اوین با قید وثیقه آزاد شد که در بیست و دومین روز اعتصاب غذای خود بسر میبرد.

طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران«امین افشار نادری» نو کیش مسیحی  ساعت ۱۵ امروز ۳ مرداد ۱۳۹۶، با سپردن وثیقه ۲۷۰ میلیون تومانی در بیست و دومین روز از اعتصاب غذای خود از بند ۴ زندان اوین آزاد شد.
این نوکیش مسیحی محبوس در زندان اوین، از ۱۴ تیرماه ۱۳۹۶، “در اعتراض به پنهان ساختن او و دیگر زندانیان عقیدتی و سیاسی زندان اوین، از نگاه سفرای بازدیدکننده ۵۰ کشور خارجی، از زندان اوین و همچنین در اعتراض به‌حکم ناعادلانه دادگاه انقلاب اسلامی تهران”، دست به اعتصاب غذا زده بود.
«امین افشار نادری»، از یک سال پیش توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات دستگیر و پس از تحمل ماه‌ها بازداشت در سلول‌های انفرادی، از ابتدایی‌ترین حقوق، نظیر داشتن ملاقات و تماس با خانواده در زمان بازداشت محروم بوده است.
لازم به توضیح است که این زندانی سیاسی در طول زمان بازداشت از آزادی موقت به قید وثیقه که برخلاف قانون آئین دادرسی کیفری است نیز محروم مانده بود.
همچنین گزارش‌شده این زندانی عقیدتی “در دادگاهی چنددقیقه‌ای به تحمل ۱۵ سال حبس و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، به دلیل اتهام‌های اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل کلیسای خانگی و توهین به مقدسات، محکوم‌شده است.”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.