آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ایران:درخواست اعدام به دلیل مصرف الکل!
ایران:درخواست اعدام به دلیل مصرف الکل!

ایران:درخواست اعدام به دلیل مصرف الکل!

نماینده دادستان برای فردی که  به اتهام «شرب خمر» برای چهارمین مرتبه بازداشت شده بود، درخواست صدور حکم «اعدام» کرده است. 

در بهمن‌ماه سال گذشته  مردی به اتهام «شرب خمر» از سوی کلانتری۱۲۸ تهران‌ بازداشت شد؛پس از  بررسی سوابق این مرد مشخص شد که وی در گذشته سه مرتبه به اتهام «شرب خمر» بازداشت و محکوم شده است.

طبق قانون مجازات اسلامی حکم  فردی که برای چهارمین مرتبه اقدام به شرب خمر کند، اعدام است.

با توجه به قانون مجازات اسلامی مدعی‌العموم برای این متهم درخواست صدور حکم اعدام کرد و پرونده‌اش به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

بنا به گزارش همشهری؛ در جلسه محاکمه که صبح دیروز به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی کیخا برگزار شد متهم در دفاع از خودش گفت: «من بعد از سومین محکومیتم به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی توبه کردم و دیگر سراغ آن نرفتم. آن روز هم به‌خاطر بیماری لثه از الکل استفاده کرده بودم. وی ادامه داد: مدتی قبل پسرم را از دست دادم و به‌خاطر این حادثه دچار مشکل عصبی شدم. با این حال مصرف مشروبات الکلی را کنار گذاشته‌ام. در پایان این جلسه، قضات دادگاه با اخذ آخرین دفاع از متهم وارد شور شدند و وی را از اتهام شرب خمر تبرئه کردند.»

هرگاه کسی که شراب خورده است قبل از اقامه شهادت شهود توبه کند، حد از او ساقط می‌شود ولی توبه بعد از اقامه شهادت موجب سقوط حد نیست. همچنین هرگاه کسی بعد از اقرار به خوردن مسکر توبه کند، قاضی می‌تواند از ولی امر تقاضای عفو کند یا حد را بر او جاری کند. بنابراین توبه پیش از ثبوت شرب خمر موجب اسقاط است چه دلیل اثبات شهود باشد و چه اقرار

با اینحال در کتاب قرآن در رابطه با مصرف الکل هیچ اشاره ای به حکم اعدام در قبال نوشیدن الکل نشده است تا جایی که  از مسلمانان خواسته شده است که از مسکرات دوری جویند،و در آیه ۹۰سوره مائده آمده است: «ای اهل ایمان، شراب و قمار و بت‌پرستی و تیرهای گروبندی (که رسمی در زمان جاهلیت بود) همه پلید و از عمل شیطان هستند، البته از آن دوری کنید شاید که رستگار شوید.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.