آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / هجوم لباس شخصی ها به یک کلیسای خانگی درحین برگزاری مراسم عید پاک!
هجوم لباس شخصی ها به یک کلیسای خانگی درحین برگزاری مراسم عید پاک!

هجوم لباس شخصی ها به یک کلیسای خانگی درحین برگزاری مراسم عید پاک!

تا کنون هیچ اطلاعی مربوط به سلامت و آزادی این مسیحیان ایرانی در دست نمیباشد.

طبق اطلاعات ارسالی از یک از شبان مسیحی ایرانی ساکن یکی از کشورهای اروپایی به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) زمانی که اعضای یک کلیسای خانگی  روز یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶(۱۷ آپریل ۲۰۱۷)جهت برگزاری مراسم نیایش عید پاک از طریق اسکایپ با وی تماس برقرار کرده بودند مدتی پس از آغاز این مراسم مذهبی مسیحی که در آن دهها نفر از نوکیشان و مسیحی زادگان ایرانی حضور داشته اند،با ورود عده ای ناشناس به محل برگزاری جلسه مذکور این تماس اینترنتی قطع  میشود و پس از برقراری تماس مجدد فردی با فحاشی و تهدید این شبان تماس را قطع میکند،بنا به اظهارات وی تا کنون هیچ اطلاعی مربوط به سلامت و آزادی این مسیحیان ایرانی در دست نمیباشد.

پس از پیشرفت تکنولوژی و ظهور اینترنت و اپلیکیشن های تلفن های هوشمند مسیحیان و نوکیشان ایرانی که همواره برای برگزاری مراسم آیینی خود با آزار و اذیت از سوی حکومت و نیروهای وابسته به نهاد های امنیتی مواجه بوده اند رو به برگزاری جلسات مجازی تعلیمی و نیایشی آورده اند.

برای مسیحیان، عید پاک با رستاخیز و قیام مسیح پیوند خورده است. طبق انجیل «عهد جدید»، عیسی مسیح دو روز پیش از «روز فصح» به صلیب کشیده شد، و روز سوم، در یکشنبه‌ای که ماه به حالت قرص تمام بود، از قبر برخاست، ۴۰ روز در زمین زندگی کرد و بعد به آسمان رفت.

عید پاک یا عید قیام یکی از روزهای تعطیل در سال مسیحی است بنا بر باور مسیحیان  در این روزعیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شده و برخاست. مسیحیان از این رویداد به‌عنوانِ رستاخیز مسیح یاد می‌کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.