آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ایران هشتمین کشور مسیحی ستیز در سال ۲۰۱۶ معرفی شد

ایران هشتمین کشور مسیحی ستیز در سال ۲۰۱۶ معرفی شد

به رسم همه ساله سازمان مسیحی درهای باز(OpenDoors) در ماه ژانویه لیستی از پنجاه کشور که مسیحیان در آنجا تحت آزار و اذیت قرار دارند ارائه میدهد،در این لیست ایران در رده هشتم  و افغانستان در رده سوم  کشورهای مسیحی ستیز جای دارند.

openبه گزارش خبر گزاری صدای مسیحیان ایران سازمان مسیحی درهایی باز (OpenDoors)  با انتشار لیست جدید که مربوط به کشورهایی که در سال۲۰۱۶ مسیحیان تحت آزار و اذیت قرار داشته اند ایران را در رتبه هشتم  این لیست از میان پنجاه کشور قرار داده است،ایران در سال ۲۰۱۵  در رده نهم  این لیست قرار داشت.

با اینحال ایران با یک  پله صعود در این لیست همچنان در زمره کشورهایی که مسیحیان را بینهایت تحت آزار و اذیت قرار میدهند(وضعیت قرمز) جا دارد.

در این لیست کره شمالی به مانند سال گذشته همچنان  رده نخست این لیست را به خود اختصاص داده است، نکته حائز اهمیت در این لیست کشور  سومالی که در سال ۲۰۱۵  از رده دوم به هفتم رسیده بود دوباره به رده دوم بازگشته است.

افغانستان که سال ۲۰۱۶   در رده  چهارم  قرار داشته است به رتبه سوم رسیده است،و پاکستان از رده ششم به چهارم رسیده است .

کشور عربستان سعودی که در سال ۲۰۱۳ در رده ششم این جدول حضور داشت،و با بهبود وضعیت سال ۲۰۱۴ به رده دوازدهم این لیست نقل مکان کرد و سال ۲۰۱۵ نیز به رده چهاردهم  نقل مکان کرده است  و در سال ۲۰۱۶ نیز در همان رده باقی مانده است ،ولی با این تغییرات همچنان در زمره کشورهای خیلی آزار دهنده قرار دارد ولی وضعیت نارنجی  برای مسیحیان عربستان نشان دهنده وضعیت بهتر از مسیحیانن ایران که در وضعیت قرمز قرار دارند میباشد.

و کشور ترکیه نیز از رده چهل و پنجم در سال ۲۰۱۵ به رده ۳۷ آمده که ان هم نشان از بد تر شدن اوضاع مسیحیان در آن کشور اسلامی است.

این گزارش حاکی از این است که آزار و اذیت  به سرعت در آفریقا به ویژه کشورهای جنوب صحرای آفریقا در حال رشد است، . در خاور میانه  هم خشونت داعش  در عراق و سوریه افزایش یافته است سرعت خروج جمعیت مسیحی از منطقه به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

دکتر احمد شهید گزارشگر سابق سازمان ملل در گزارش سالیانه خود در مورد  نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در ایران مانند یارسان، بهائیان، مسیحیان و مسلمانان سنی‌ همواره هشدار داده است  ،و آنرا همچنان بحرانی اعلام کرده است.

قرار گرفتن ایران در مرز قرمز که نشان از آزار و اذیت بینهایت مسیحیان میباشد،وضعیت ایران  با توجه به وعده های حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با حق و حقوق اقلیت های مذهبی نه تنها تغییری حاصل شده است بلکه بدتر هم شده است.

در مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر که حکومت ایران نیزیکی از کشورهایی هست که  متعهد به اجرای آن شده است آمده که هر انسانی حق  آزادی اندیشه،  دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب ، و آزادی علنی  کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

با اینحال جمهوری اسلامی  همچنان از اجرای آن چیزی که متعهد شده است سر باز میزند و اقلیت های مذهبی در ایران همچنان تحت آزار و اذیت میباشند،این پر واضح است که حکومت ایران با عدم توجه به تعهد خود قانون کشور را تبدیل به یک قانون  تک مذهبی اجباری  اسلام شیعه کرده است و تمام حق و حقوق به عبادات اسلام شیعه داده میشود، نقض حقوق  ، مسیحیان، بهائیان، یهودیان و مسلمانان سنی که توسط عناصر تندرو شیعه مسلمان اجرا میشود  تماما تحت حمایت  رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای می باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.