آخرین خبرها
خانه / پناهندگی / مسیحی شدن خبرنگار صداو سیما

مسیحی شدن خبرنگار صداو سیما

فرزاد علی نژاد خبر نگار واحد مرکزی خبر صداوسیما  جمهوری اسلامی ، مسیحی  شد. 

فرزاد علی نژاد که سالها به عنوان کارمند رسمی سازمان صدا و سیما در ایران در الگوهای تهیه کنندگی سیما ،کارگردانی وخبرنگاری واحد مرکزی خبر در مراکز مختلف فعالیت میکرد در نام مسیح ایماندار شد.

وی که فعالیت رسمی خود را از سال 1379 در مرکز بندرعباس آغاز کرده بود و در سالهای بعد در مراکزی همچون صداوسیما مرکز کیش ،چهارمحال و بختیاری و اصفهان مشغول به خدمت بوده .

1457608377928_1457605874326-300x195علی نژاد خبر نگار صداوسیما در خصوص فضایی حاکم بر سازمان صدا و سیما گفت: در سالهایی که در این سازمان مخوف مشغول بوده ام همواره شاهد فضایی پلیسی و امنیت بوده و در این سازمان به دفعات از زبان همکاران شنیده بودم که ارتباطات غیر اخلاقی در میان برخی مدیران و مجریان زن این سازمان وجود دارد و در سازمانی که خود را دانشگاهی برای پیشرفت فرهنگ جامعه میداند شاهد دریافت حق حساب های مالی از تهیه کنندگی جهت واگذاری برنامه های خاص در سازمان توسط برخی مدیران بوده ام .

علی نژاد فضایی حاکم بر سازمان صدا و سیما را کاملا امنیتی و بدور از هرگونه اعتماد بین همکاران دانست و گفت : در این سازمان واحد حراست و گزینش کاملا جنبه اطلاعاتی داشته و کارمندان را با تهدید مجبور به جاسوسی میکردند.

وی در خصوص سانسور و نظارت های پخش در آن سازمان افزود: در زمانهای پخش برنامه های زنده شخصی با عنوان ناظر پخش در اتاق فرمان حضور دارد که کاملا با الگوهایی اداره اطلاعات و حراست عمل میکند و تمامی برنامه های غیر زنده از فیلتر همین افراد رد میشده. وی فضای حاکم بر این سازمان را کاملا نظامی و امنیتی توصیف کرد.

علی نژاد گفت:در طول سالهای خدمت در این سازمان همواره به دلیل شرکت نکردن در مراسمات مذهبی و نماز جماعت و رعایت نکردن در ماه رمضان ،مورد توبیخ و بدر رفتاری مدیران و حراست و گزینش سازمان قرار میگرفته.

علی نژاد در خصوص آشنایی و گرویدن به مسیح گفت: با مطالعاتی که در خصوص قرآن و کتاب آسمانی انجیل داشته ام به این نتیجه رسیدم که بر خلاف دین اسلام که سراسر خشونت ،خونریزی ظلم بوده است در کتاب مقدس چیزی جز رحمت ،احترام به حقوق انسانی و مهربانی و بخشش نیافته.

وی خاطرنشان کرد که در ایران با وجود فشارهای امنیتی که بر نوکیشان مسیحی و دیگر ادیان حاکم است باز هم شاهد آمار بالای جداشدن جوانان از دین اسلام و ایماندار شدن آنها هستیم.

وی اضافه کرد از اینکه راه و مسیر نور و روشنایی در زندگی را پیدا کرده ام احساس خوبی دارم و بسیار خوشحالم که با ایماندار شدن بار دیگر متولد شدم.

فرزاد علی نژاد در آبان ماه 1393 به علت اعتراض و شرکت در تجمعات بر علیه اسید پاشی های زنجیره ای در اصفهان مدتی دستگیر و سپس از سازمان صدا و سیما اخراج شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.