آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ربوده شدن یک فعال سیاسی ایرانی در ترکیه!
ربوده شدن یک فعال سیاسی ایرانی در ترکیه!

ربوده شدن یک فعال سیاسی ایرانی در ترکیه!

پیمان عارف فعال سیاسی ایرانی ساکن آنکارا پایتخت ترکیه امشب توسط افراد ناشناس با ضرب و شتم از منزل شخصی خود ربوده شده است!

این خبر لحظاتی قبل توسط خانم سمیرا جمشیدی همسر این فعال سیاسی تایید شده است.

پیمان عارف ۳۴ ساله  فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار، زندانی سابق سیاسی ایرانی است.

او در سال ۱۳۸۱ در جریان اعتراضات گسترده دانشجویی به حکم اعدام دکتر هاشم آغاجری فعالیت بارزی داشت و به همین دلیل توسط وزارت اطلاعات دولت محمد خاتمی بازداشت و قریب به یکماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد.

این فعال دانشجویی باردیگر در ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ پس از اعتراضات دانشجویی دانشجویان دانشگاه تهران در کوی دانشگاه توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد و مدت دو ماه را در انفرادی این بند مورد شکنجه روحی و جسمی قرار گرفت.

او در اسفند ۸۴ در حالیکه دانشجوی فوق لیسانس علوم سیاسی دانشگاه تهران و در آستانه دفاع از تز پایان‌نامه خود بود؛ تنها چند ماه پس از روی کار آمدن دولت محمود احمدی‌نژاد به عنوان اولین دانشجوی ستاره دار این دولت تحت عنوان عدم صلاحیت سیاسی و عمومی از دانشگاه اخراج شد.

پیمان عارف نهایتاً پس از قطعیت اخراج در شهریور 85؛ در مهرماه این سال موفق به اخذ رای از شعبه دوم دیوان عدالت اداری مبنی بر بازگشتش به تحصیل شد.

رایی که با مقاومت عباسعلی عمید زنجانی مواجه شده اجرای آن تا ۵ سال بعد به تعویق افتاد.

این فعال دانشجویی از سال ۱۳۸۵ به تأسیس کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان محروم از تحصیل اهتمام نموده و سپس در پاییز ۸۷ در حالیکه در خدمت وظیفه سربازی بسر می‌برد؛ همراه با سایر فعالان دانشجویی محروم از تحصیل و کمک و همراهی کیوان صمیمی مدیرمسئول ماهنامه نامه به نشست سراسری دانشجویان محروم از تحصیل و سپس شورای دفاع از حق تحصیل اقدام نمود.

در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۸۸ این فعال دانشجویی در کنار سایر اعضای شورای دفاع از حق تحصیل در راستای بسط و طرح مسئله دانشجویان محروم از تحصیل و تبدیل نمودن مبحث حق تحصیل به مباحثه ملی و پاسخگو نمودن کاندیداها به این مسئله کوشید. او در دومین نشست سراسری دانشجویان محروم از تحصیل به پیگیری مطالبه حق تحصیل از طریق حمایت از مهدی کروبی معتقد بود و خود نیز به ستاد مهدی کروبی پیوست و از فعالان دانشجویی نزدیک به این کاندیدای اصلاح طلب محسوب گردید.

پیمان عارف نهایتاً با دستور سعید مرتضوی دادستان وقت تهران پس از انتخابات مناقشه انگیز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ در محل خدمت سربازی خود در نیروی انتظامی شهر ستان رشت بازداشت و به تهران منتقل و مدت ۸۰ روز را در انفرادی بازداشتگاه حفاظت اطلاعات ناجا گذراند تا آنکه در ۲۵ شهریور آن سال تحویل زندان اوین داده شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.