آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / سوئد به اعضای پشیمان گروه اسلامی/تروریستی داعش خانه و کار میدهد!
سوئد به اعضای پشیمان گروه اسلامی/تروریستی داعش خانه و کار میدهد!
سوئد، میزبان تروریست های داعش

سوئد به اعضای پشیمان گروه اسلامی/تروریستی داعش خانه و کار میدهد!

سوئد به صورت آزمایشی برنامه‌ای را در دست اجرا دارد برای بازگرداندن اعضای پشیمان گروه اسلامی/تروریستی داعش به جامعه، مبنی بر اینکه به این افراد خانه و کار بدهد!

با بالا گرفتن درگیری‌ها و خصوصا آغاز عملیات «موصل» برای پاکسازی تروریست‌های مسلمان  از مناصق تحت تصرف اسلامگراها ، روزانه بر تعداد تروریست‌های فراری افزوده می‌­شود، از این رو نحوه مواجهه با این مسئله به یکی از موضوعات داغ در اروپا بدل شده است.
این در حالی است که:مسول امور امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرده بود  کشورهای اروپایی باید آماده بازگشت تروریست ها  در صورت بیرون راندن نیروهای گروه اسلامی/تروریستی داعش از موصل باشند.جولین کینگ به روزنامه آلمانی دی ولت گفته بود  که حتی تعداد کمی از این مسلمانان  می‌توانند تهدیدی جدی برای اروپا باشند و به همین منظور کشورهای اتحادیه اروپا باید آماده شوند.

«سوئد» برای جلوگیری از پیوستن اعضای سابق داعش به این گروه،  برنامه‌های تشویقی‌ای را در دستور کار قرار داده و در حال اجرای آزمایشی آن‌هاست.

 پایگاه خبری ایرانیان ساکن اسکاندیناوی به نقل از نشریه بریتانیایی  «ایندیپندنت» گفته است: این تمهیدات تشویقی از قبیل فراهم کردن مسکن، شغل و آموزش است که برای اولین بار در شهر «لاند» در دست اجرا قرار گرفته است.
«آنا ژوسترند» هماهنگ‌کننده شهرداری علیه خشونت و افراط، این طرح را چالش‌برانگیز خواند، اما گفت باید با جداشدگان از داعش هم مانند کسانی که جرایم سازمان یافته و گروه‌های نئو نازی را ترک کرده‌اند، برخورد شود.
وی در مصاحبه با شبکه ملی رادیویی سوئد درباره دشواری‌های این طرح گفت: «وقتی نوبت به بررسی این موضوع رسید، ما گفتیم وای، ما چطور باید این طرح را کنترل کنیم.»
او در ادامه گفت: «اگر شما مرتکب جرمی شوید باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرید، اما جنبه‌های مختلفی هست. شاید بعضی افراد از جنبه هزینه به آن نگاه کنند. اما مثلا هزینه بازگرداندن یک فرد به اجتماع بسیار کمتر از هزینه رها کردن اوست.»
«کریستوفر کارلسون» جرم‌شناس سوئدی در مصاحبه با شبکه ملی رادیویی این کشور ضمن اعلام حمایت از این طرح گفت افرادی که تلاش می‌کنند از گروه‌هایی مانند داعش جدا شوند، باید راهی برای جدا شدن و دور ماندن از آن‌ها داشته باشند.
وی افزود: «شما به امکانات احتیج دارید، نیاز دارید به بازار کار برگردی، به مجوز کار و سقفی بالای سر احتیاج دارید.”
برآورد شده است که از دستکم سیصد نفری که برای پیوستن به داعش سوئد را ترک کرده بودند، حدود صد و چهل نفر از آن‌ها از سوریه و عراق بازگشته‌اند.
سوئد طبق بعضی از آمارها بیشترین سرانه عضویت افراد در گروه تروریستی داعش را دارد، هر چند که ار لحاظ کمیت و تعداد افراد بعد از فرانسه، انگلیس، بلژیک و آلمان قرار می­‌گیرد.

گفته می‌شود نزدیک به ۵ هزار نیروی داعش در شهر موصل حضور دارند.

 برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.