آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / نماینده زرتشتیان در مجلس امام جمعه اصفهان را دعوت به پرهیز از تفرقه کرده است
نماینده زرتشتیان در مجلس امام جمعه اصفهان را دعوت به پرهیز از تفرقه کرده است

نماینده زرتشتیان در مجلس امام جمعه اصفهان را دعوت به پرهیز از تفرقه کرده است

اظهارات ناشی از کژ فهمی امام جمعه اصفهان در رابطه با باور زرتشتی  با واکنش اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیها در مجلس مواجه شد.

یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته با تحریف تعلیمات مذهبی زرتشتیان آنها را متهم به پرستش دو خدا کرده  بود و اظهار داشته بود  “زرتشتیان قائل به این هستند که جهان دو خدا دارد که یکی از آن‌ها برای خوبی‌ها است و دیگری برای بدی‌ها که آن‌ها را یزدان و اهریمن نامیده‌اند.”

 و بیان کرده بود  “اصلاً شر در عالم وجود ندارد و همه آ‌نها خیر است چراکه خداوند چیزی جز خیر خلق نکرده است و همه نعمات بر اساس مثبت بودن خودش خلق شده‌اند.”

_92014366_89010b89-bd36-4dfd-9942-95989e8dc9c8این اظهارات امام جمعه اصفهان نیز با واکنش اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیها در مجلس مواجه شد و گفته است  “اگر بارها از شیطان در کتاب‌های دینی و مذهبی مسلمانان نام برده شده است، به معنی اعتقاد به خدای بدی و شر در دین اسلام نبوده و نیست و حتما خداوند به مانند باور ایرانیان و زرتشتیان، یکتا بوده و هرچه را آفریده است، نیک و خوب است و در انتها امام جمعه اصفهان را به پرهیز از “هرگونه صحبت های تفرقه برانگیز” دعوت کرده است.

در باور  زرتشت خدای یگانه به نام مزدا اهورا (سرور دانا) شناخته می شود. در گات ها (سروده های زرتشت) گاهی مزدا و اهورا هر یک به تنهایی نیز به کار می روند. در کتیبه هخامنشی به نام اورمزد یا هرمزد هم برمی خوریم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.