آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / کشیش بهنام ایرانی پس از اتمام دوره محکومیت آزاد شد!
کشیش بهنام ایرانی پس از اتمام دوره محکومیت آزاد شد!

کشیش بهنام ایرانی پس از اتمام دوره محکومیت آزاد شد!

 کشیش بهنام ایرانی زندانی مسیحی که دوران محکومیت شش ساله خود را در زندان مرکزی کرج سپری میکرد امروز دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۵ آزاد شد.

به نقل از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) این کشیش زندانی ساکن کرج در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت مسیحی دستگیر شده بود پس  از تحمل ۶ سال حبس، از زندان  کرج آزاد شد.

بهنام ایرانی در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، توسط شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

همچنین در مهر ماه ۱۳۹۳ برای کشیش بهنام ایرانی و دو تن دیگر که به به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل گروه برای براندازی نظام بر اساس بند ۴۹۸   قانون مجازات اسلامی توسط قاضی پرونده قاضی  آصف الحسینی حکم مفسد فی الارض صادر شده بود .

که آن دو نفر از  اتهام  به افساد فی الأرض و محاربه  رفع اتهام گردیده بودند اما  همچنان  کشیش بهنام ایرانی نیز توسط بازجوی خود تهدید به این اتهام شده بود.

این عکس مربوط به سال گذشته هست پس از انجام عمل جراحی همآنگونه که در تصویر میبیند بهنام ایرانی را با پا بند به تخت بیمارستان بسته اند!

این عکس مربوط به عمل جراحی است  همآنگونه که در تصویر میبیند بهنام ایرانی را با پا بند به تخت بیمارستان بسته اند!

کشیش بهنام ایرانی زندانی عقیدتی  در زندان مرکزی کرج پس از دو سال از جهت جلوگیری از خونریزی معده در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ سر انجام مورد عمل جراحی قرار گرفت.

کشیش بهنام ایرانی در سال ۱۳۴۷ در تهران چشم به جهان کشود. ایشان در دوران نوجوانی با خواندن انجیل و کشف کار بزرگ خدا در عیسی مسیح برای زندگی تازه ای که خدا به او بخشید، خود را وقف خدمت به خدا نمود. او سرشار از محبت عیسی مسیح تصمیم گرفت که همانند خود عیسی و همانطور که در انجیل آمده مانند نور و نمک بوده در زندگی دیگران منشع برکت و کشف نیکویی و رحمت خدا باشد.

کشیش بهنام ایرانی همواره از طریق دستگاه امنیتی حکومت اسلامی در معرض تحدید و فشار بوده است. سرانجام حکومت اسلامی ایشان را ابتدا به یک سال محکومیت و سپس با در نظر گرفتن حکم  ۵ ساله دیگری  که در سال ۱۳۸۵ علیه ایشان صادر کرده بود، جمعا به ۶ سال زندان محکوم نمود.  کشیش بهنام ایرانی دارای همسر و دو فرزند دختر و پسر میباشد.

بهنام ایرانی در یورش نیروهای امنیتی  در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت شده بود.

این کشیش مسیحی در طول دوران محکومیت خود روز پنج شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴ پدر خود را از دست داد که حتی اجازه شرکت در مراسم پدر خو را بدست نیاورد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.