آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / هشدار نوکیش مسیحی زندانی به دلیل فریب های مسولین قضایی جمهوری اسلامی
هشدار نوکیش مسیحی زندانی به دلیل فریب های مسولین قضایی جمهوری اسلامی

هشدار نوکیش مسیحی زندانی به دلیل فریب های مسولین قضایی جمهوری اسلامی

نسیم(مریم) نقاش زرگران نوکیش مسیحی که دوران محکومیت غیر قانونی خود را به علت فعالیت های مسیحی در بند نسوان زندان اوین سپری میکند،به علت فریب های مستمر مسولین قضایی جمهوری اسلامی به آنها هشدار داده است.

با توجه به اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir)خانم نقاش زرگران خطاب به مسولین قضایی جمهوری اسلامی گفته است:” چون شما به وعده های پوچ  عمل نكرديد از من هم توقع نداشته باشيد كه به وعده خود در ارتباط با عدم اعتصاب غذا عمل کنم”.

لازم به ذکر است این نوکیش مسیحی زندانی از روز دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵ اعلام کرده بود تا زمان رسیدگی  به خواسته اش در اعتصاب غذا خواهد ماند ،(خواسته این زندانی مسیحی که بیش از سه سال است دوران محکومیت غیر منصفانه خود را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به خاطر ترویج مسیحیت سپری میکند آزادی بی قید و شرط بوده است)،اما پس از ۲۷ روز از اعتصاب غذا،روز یکشنبه دهم مرداد ۱۳۹۵ با توجه به قول مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.[بیشتر بخوانید].

خانم نقاش زرگران در دوران مرخصی درمانی

خانم نقاش زرگران در دوران مرخصی درمانی

مریم نقاش زرگران پس از گذشت سه هفته از پایان دادن اعتصاب غذای خود با دستور دادستانی به مرخصی درمانی قابل تمدید اعزام شد، شنبه ۱۳ شهریور برای پیگیری تمدید مرخصی خود با دادستانی تهران تماس میگیرد که به او میگویند،که فعلا  نیازی نیست به زندان مراجعه کنید و تا زمان  اجازه مرخصی طولانی مدت مرخصی شما قانونی میباشد،پس از گذشت ۲۴ ساعت روز یکشنبه ۱۴ شهریور  طی یک تماس از دادستانی مخالفت دادستانی با مرخصی درمانی قابل تمدید به وی ابلاغ میشود و همچنین به او میگویند که تا امروز هم که به زندان مراجعه نکردی برایت غیبت عدم حضور در زندان ثبت شده است![بیشتر بخوانید].

در انتها این نوکیش مسیحی با مخالفت دادستانی مبنی بر تمدید مرخصی قابل تمدید خود عصر روز شنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۵ به زندان اوین بازگشت.[بیشتر بخوانید]. که با این تاخیر چند روزه تاریخ اتمام دوران محکومیتش از خرداد ماه ۱۳۹۶ به تیر ماه تغییر پیدا کرده است.

خانم نقاش زرگران در ارتباط با این وعده های پوچ و بی اساس و دروغ قوه قضاییه جمهوری اسلامی [مرخصي متصل به آزادي]همچنین مخالفت دادستانی با  درخواست آزادي مشروطش در نامه ای هشدار آمیز به آنها گفته است که هیچ توقعی نسبت به عدم اعتصاب غذا نداشته باشند.

متهم ردیف اول این پرونده کشیش ایرانی-آمریکایی سعید عابدینی با فشار دولت ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری چند روز پس از توافق هسته ای در راستای تبادل زندانیان میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی پس از گذراندن حدود سه سال و نیم  از دوران محکومیت هشت ساله خود آزاد شد،اتهام او فعالیت تبلیغی برای مسیحیت واقدام امنیت ملی بوده است،با اینحال  خانم نقاش زرگران که متهم ردیف دوم این پرونده فعالیت های مسیحی میباشد همچنان در سکوت خبری و بی توجهی دوران محکومیت خود را میگذراند.

مریم نقاش زرگران  در آگوست سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت میشود،وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۴ سال حبس محکوم میشود ،مریم از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد.

 اینجا هم در یک ویدئو مادر وی و کشیش سعید عابدینی  شرایط وخیم جسمی وی را پیش از مرخصی درمانی شرح میدهند!

یک نظر

  1. درست نیست بخاطر عقاید زندانیش میکردن هرکسی میتونه تبلیغ کنه شنونده باید عاقل باشه و انتخاب کنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.