آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت امام جمعه بوکان و دهها طلبه سنی مذهب!
بازداشت امام جمعه بوکان و دهها طلبه سنی مذهب!

بازداشت امام جمعه بوکان و دهها طلبه سنی مذهب!

تاکنون اسامی دقیق بازداشت شدگان معلوم نشده است. ولی در میان افراد بازداشت شده، جوانان کم سن و سال و برخی از ائمه مساجد و طلبەهای آنها به چشم می خورد.

پنج شنبه ۱۵ مهرماه دست کم چهل شهروند کرد اهل بوکان توسط نیروهای وزارت اطلاعات و نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند.

کانون مدافعان حقوق بشر کردستان گفته است: بعد از ظهر دیروز پنج شنبه ۱۵ مهر ماه، نیروهای وزارت اطلاعات با همکاری نیروهای اطلاعات سپاه با حمله به چندین منزل و مکان عمومی، حدود ۴۰ شهروند بوکانی را همراه با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال دادند.

هر چند تاکنون اسامی دقیق بازداشت شدگان معلوم نشده است. ولی در میان افراد بازداشت شده، جوانان کم سن و سال و برخی از ائمه مساجد و طلبەهای آنها به چشم می خورد.

یک منبع مطلع در این باره به “کانون مدافعان حقوق بشر کردستان” گفت که امام جمعه مسجد روستای قازلیان شهرستان بوکان به اسم “ملا حسن” به همراه چندین تن از طلبه هایش و همچنین چندین طلبه از مسجد جامع روستای کوسه بوکان به همراه چندین نفر دیگر بنامهای ” مختار و محمد مکانیک و کمال و بهزاد و بهرام آسوار و هیوای آسوار که برادر هم هستند، در میان بازداشت شدگان به چشم میخورد.

‎اتهام افراد دستگیر شده، فعالیتهای مذهبی و شرکت در فعالیتهای ورزشی و کوهنوردی می باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.