آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / سوئد:بازداشت راننده تاکسی به اتهام تجاوز جنسی!
سوئد:بازداشت راننده تاکسی به اتهام تجاوز جنسی!

سوئد:بازداشت راننده تاکسی به اتهام تجاوز جنسی!

یک راننده تاکسی در استکهلم که مظنون به تجاوز به یکی از مسافران خود است، بازداشت شده و مجوز رانندگی تاکسی او نیز لغو شده است.

به نقل از پایگاه خبری ایرانیان ساکن اسکاندیناوی ایلیس این راننده در ماه مارس نیز به دلیل دو مورد آزار جنسی دخترانی که مسافر تاکسی او بودند مورد محاکمه قرارگرفت و محکوم شد، اما مجوز رانندگی او گرفته نشد و توانست باوجود محکومیت، به کار خود ادامه دهد.

لارش اندرشوُن از پلیس مرکزی شهری از چنین وضعیتی و نبود یک کنترل دقیق اظهار تاسف می‌کند و با اشاره به این که زنان نمی‌توانند در استفاده از تاکسی در شب‌ها احساس امنیت کنند، مسئولیت این وضعیت را متوجه نهادهای مسئول می‌داند.

تاکنون هیچ آماری در سطح ملی از وقوع تجاوز جنسی در تاکسی‌ها تهیه نشده است. در سال ۲۰۱۲ پلیس مرکزی شهر استکهلم بررسی ویژه ای را در این مورد انجام داد و شش مورد تجاوز جنسی را در بخش مرکزی شهر در آن سال گزارش کرد.

به عقیده لارش اندرشوُن میزان واقعی تجاوز جنسی در تاکسی‌ها زیاد است، اما بیشتر قربانیان آن از شکایت کردن و مطرح کردن آن خودداری می‌کنند. او وجود چنین حوادثی و برای نمونه ادامه کار یک راننده تاکسی را که مرتکب تجاوز شده، یک شکست برای جامعه به حساب می‌آورد و انجام اقداماتی فوری را دراین زمینه لازم می‌داند.

مسئولیت رسیدگی به کار رانندگان تاکسی و لغو مجوز کار رانندگانی که برای مسافرانشان خطرناک تشخیص داده می‌شوند با اداره حمل و نقل است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.