آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اقدام اعتراض آمیز کلیسای گرجستان به حضور پاپ رهبر کاتولیک ها در گرجستان!
اقدام اعتراض آمیز کلیسای گرجستان به حضور پاپ رهبر کاتولیک ها در گرجستان!

اقدام اعتراض آمیز کلیسای گرجستان به حضور پاپ رهبر کاتولیک ها در گرجستان!

“تا زمانی که اختلافات متعصبانه میان دو کلیسا وجود دارد ما در مراسم مذهبی آنها شرکت نمی‌کنیم.”

پس از هفده سال از حضور یک پاپ از کلیسای واتیکان در گرجستان پاپ فرانسیس رهبر فعلی کلیسای کاتولیک به گرجستان سفر کرده بود که حضور وی توسط کلیسای ارتدکس تحریم و باعث شد رهبر کاتولیک های جهان در یک ورزشگاه نیمه خالی به مراسم مراسم عشای ربانی در تفلیس بپردازد!

دلیل اصلی این  تحریم خواست کلیسای ارتدکس گرجستان از اعضای خود بوده است،به علت آنچه که گفته شده است ” تلاش کلیسای رم برای کاتولیک کردن مسیحیان گرجستان اعلام شده است” و اکثریت روحانیون بلندپایه این کلیسا از مراسم استقبال از فرانسیس رهبر کاتولیک های هان انصراف دادند! و فقط  ایلیای دوم، رهبر آن کلیسا به  استقبال از پاپ رفت.

همچنین پیغام  ایلیای دوم، رهبر کلیسای ارتدکس گرجی و محبوب ترین فرد در گرجستان است روی وبسایت آن کلیسا که گفته است: “تا زمانی که اختلافات متعصبانه میان دو کلیسا وجود دارد ما در مراسم مذهبی آنها شرکت نمی‌کنیم.”

 در  مراسم روز شنبه یکی از کم جمعیت‌ترین مراسمی بوده که تاکنون پاپ فرانسیس در آن حضور یافته است.

با این حال، آن گروه از مسیحیانی که در این مراسم شرکت کردند، گفته‌اند که سفر پاپ به نفع گرجستان بوده است.

 اکثر مردم گرجستان، (حدوداً ۷۰٪)، مسیحی بوده و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند،گفته شده است این کلیسا را “آندریاس یکی رسولان عیسی مسیح بنیان نهاد و بعدها در اثر تلاش‌های نینو و رسمیت مسیحیت در گرجستان، تقویت شده و به صورت یک نهاد رسمی، فعالیت خود را از سال ۳۳۵ میلادی آغاز کرد.”

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.