آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / فشار مضاعف و سرکوب زندانیان زندان گوهردشت کرج توسط رئیس زندان
فشار مضاعف و سرکوب زندانیان زندان گوهردشت کرج توسط رئیس زندان

فشار مضاعف و سرکوب زندانیان زندان گوهردشت کرج توسط رئیس زندان

فشار مضاعف و سرکوب زندانیان زندان گوهردشت کرج توسط رئیس زندان و مدیریت داخلی
طبق گزارشات متعدد رسیده از زندان رجایی شهر کرج(گوهردشت) طی چند ماه اخیر فشار و سرکوب زندانیان توسط ریاست زندان محمد مردانی و مدیریت داخلی داریوش امیریان افزایش یافته است و زندانیان هر روز با بی قانونی های تازه ای تحت ظلم قرار می گیرند. داریوش امیریان که مسئول کشیدن چهارپایه از زیر پای زندانیان اعدامی است، هر روزه از طرق مختلف سعی در سرکوب زندانیان دارد. طبق آخرین اطلاعات دریافتی از منابع مطلع درخواست های زندانیان در رابطه با هر موضوع قانونی رد می شود، به همین منظور و طی روزهای اخیر مواردی جهت رد کردن درخواست های زندانیان به دستور مدیریت زندان ابلاغ شده که درخواست هایشان در رابطه با موضوعات زیر امکان پذیر نبوده و از ارسال اینگونه درخواست ها خودداری نمایند:

۱- برابر دستور به هیچ وجه مجوز خرید تلویزیون، یخچال، کولر و سایر لوازم برقی از فروشگاه یا بیرون از زندان صادر نخواهد شد، اصرار ننمایید.

۲- قرار داد زندان با تعمیرکار وسایل (آقای فضلی) به اتمام رسیده و ایشان به پوسته خارجی انتقال یافته اند، امکان تعمیر لوازم برقی وجود ندارد، ننویسید.

۳- از اعطای هرگونه ملاقات خارج از رویه از قبیل ملاقات با بستگان درجه ۲ از قبیل خاله، دایی، عمه، عمو، پسر خاله، دختر خاله، پسرعمه، دخترعمه، دختر عمو، باجناق، شوهر خواهر، خواهرزاده، برادرزاده، نوه، مادر زن، پدر زن، خواهر زن، برادر زن و کلا همسایه و دوست و فامیل خودداری خواهد شد و اصلا امکان ندارد.

۴- اخذ هر گونه مواد غذایی و خوراکی از قبیل عسل، مربا، گوشت، مرغ و … اکیدا ممنوع است و به هیچ وجه امکان ندارد.(مواد غذایی مورد نیاز از طریق فروشگاه تهیه گردد.)

۵- ملاقات همزمان و دسته جمعی اعضای فامیل در یک روز نیز ممکن نیست.

۶- در حال حاضر با ورود هر گونه کتاب نیز موافقت نمی گردد. به ازای هر جلد کتاب ورودی جدید باید حداقل یک جلد کتاب قدیمی از زندان خارج گردد تا از تجمع کتاب ها جلوگیری شود. این درحالی است که تعداد زیادی از زندانیان مدت طولانی است که از امکان استفاده تلفن و ملاقات محروم هستند.

لازم به یادآوری است با وضعیت نامناسب تغذیه زندان و گرانی و بی کیفیت بودن محصولاتی که در فروشگاه عرضه می شود (فاقد بسیاری از مایحتاج زندانیان بوده) شرایط تغذیه در زندان به یک معضل بدل شده است، کما اینکه زندانیان توان مالی برای تهیه خوراک خود از فروشگاه زندان را هم ندارند و در موارد دیگر با عدم وجود تهویه مناسب، نبود لوازم گرمایشی و سرمایشی و بستن تمام روزنه های زندان باز هم شرایط زندگی برای این افراد دشوار تر شده است، ضمن آنکه لوازم قدیمی موجود در زندان که با هزینه های شخصی زندانیان تهیه شده است، اندک و فرسوده شده است و نیاز به تعمیر دارد که با اعلام غیرممکن بودن تعمیر لوازم برقی زندانیان دچار مشکلات عدیده ای شده اند.

نوشین ارشادی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.