آخرین خبرها
خانه / اخبار / روزنامه اتریشی:جمهوری اسلامی بیش از یکصد جاسوس فعال در اتریش دارد!
روزنامه اتریشی:جمهوری اسلامی بیش از یکصد جاسوس فعال در اتریش دارد!

روزنامه اتریشی:جمهوری اسلامی بیش از یکصد جاسوس فعال در اتریش دارد!

در یک روزنامه اتریشی نوشته است  که وین از جاسوسان جمهوری اسلامی پر شده است. برخی از این جاسوسان، ایرانی و برخی از آن‌ها اتباع کشورهای دیگر هستند.

یکی از نکات قابل  تامل و پر اهمیت، حضور از پیش طراحی شده عوامل جمهوری اسلامی در خارج از ایران میباشد این افراد وظایف مختلفی را از جمله مخابره فعالیت های ایرانیهای خارج از کشور به حکومت ایران را  بر عهده دارند.

جمهوری اسلامی علاوه بر این می‌کوشد از طریق عوامل خود، مخالفانش  را در خارج شناسایی کند و آنان را زیر فشار قرار دهند،نمونه های همچون ارعاب و توسل به زور و تهدید بستگانشان در داخل و آزار و اذیت اینچنینی می باشد.

ایران گلوبال در گزارشی به نقل از روزنامه اتریشی “دی پرسه” گفته است: “کارشناسان امنیتی می گویند که در اتریش بیش از ۱۰۰ نفر برای سرویس‌‌های مخفی جمهوری اسلامی ایران کار می‌کنند و یا با آن همکاری دارند. وظیفه آن‌ها، برخلاف آنچه در گزارش کنگره آمریکا می‌توان خواند، تنها زیرنظر گرفتن مخالفان تبعیدی یا اعمال فشار بر آن‌ها نیست، بلکه مدارکی به‌دست آمده که آن‌ها در زمینه دور زدن تحریم‌ها و پول‌شوئی هم فعال هستند”.

روزنامه اتریشی “دی پرسه” گزارش می‌دهد که وین از جاسوسان جمهوری اسلامی پر شده است. برخی از این جاسوسان، ایرانی و برخی از آن‌ها اتباع کشورهای دیگر هستند. کنگره آمریکا قبلا تعداد جاسوسان رژیم تهران در اتریش را حدود ۱۰۰ نفر اعلام کرده بود.

به گزارش رادیو آلمان، گزارش ۶۴ صفحه‌ای کتابخانه تحقیقاتی کنگره آمریکا در آخرین ماه سال ۲۰۱۲ انتشار یافت. بخش کوچکی از این گزارش به بررسی فعالیت‌های وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اختصاص داشت. در این بخش آمده بود: “وین… ظاهرا از جاسوسان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران پر شده است. این ثمره روابط خوب اتریش و ایران از زمان انقلاب است.”

سکوت وزارت کشور اتریش

روزنامه دی‌پرسه می‌نویسد: “وزارت کشور اتریش حاضر به اعلام موضع در مورد حضور جاسوسان ایرانی نیست و به گزارش سال ۲۰۱۲ نهاد حفاظت از قانون اساسی استناد می‌کند”. در گزارش نهاد حفاظت از قانون اساسی اتریش، بدون ذکر نام از کشوری خاص آمده است: “اتریش به‌خاطر تاریخ، موقعیت، بی‌طرفی و استقرار نهادهای بین‌المللی متعدد، یکی از مهمترین محل‌های تلاقی سرویس‌های مخفی جهان است.” روزنامه اتریشی در ادامه گزارش خود می‌نویسد: “کارشناسان امنیتی حدس می‌زنند که در اتریش بیش از ۱۰۰ نفر برای سرویس‌مخفی ایران کار می‌کنند یا با آن همکاری دارند. وظیفه آن‌ها، برخلاف آنچه در گزارش کنگره آمریکا می‌توان خواند، تنها زیرنظر گرفتن مخالفان تبعیدی یا اعمال فشار بر آن‌ها نیست. بلکه مدارکی به‌دست آمده که آن‌ها در زمینه دور زدن تحریم‌ها و پول‌شوئی هم فعال هستند”. براساس اطلاعاتی که دی‌پرسه کسب کرده، غرب در عین‌حال عراقی‌هایی را نیز تحت‌نظر دارد که برای عملیات مختلف به رژیم تهران کمک می‌کنند. این روزنامه می‌نویسد که جمهوری اسلامی در عراق که از زمان دخالت نظامی آمریکا در ده ‌سال پیش به وسیله اکثریت شیعه اداره می‌شود، نفوذ زیادی کسب کرده است.

این اولین باری نیست که طرحهای جاسوسی رژیم ایران در رابطه با شهروندان ایرانی در غرب به ویژه کشورهای اروپایی مطرح میشود دراکتبر سال ۲۰۰۹ برنامه تحت عنوان «پانوراما» در تلویزیون شبکه یک آلمان در این مورد گزارش داده است،این برنامه حاوی گزارشی است که نشان می‌دهد عوامل حکومت ایران به اشکال مختلف مخالفان حکومت را تهدید می‌کنند و زیر فشار قرار می‌دهند،این گزارش سعی کرد هم از معترضین پرس و جو کند و هم کارکنان سفارت را زیر نظر بگیرند .

در گزارش آمده است که معترضان نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند و بعضا خانواده‌هایشان در ایران زیر فشار قرار گرفته‌اند. رحیم ترکاشوند یک ایرانی که سالها پیش به ایران سفر داشته است نیز افشا میکند که رژیم ایران از وی خواسته بود که برای آنها جاسوسی کند و به دلیل ممنوع الخروج نشدن چاره ای جز پذیرفتن نداشته است،که به محض ورود به آلمان و رهایی از چنگال حکومت این درخواست رژیم ایران را افشا میکند.
در همین راستا وزارت خارجه‌ی آلمان در پی پرسش گزارشگران این برنامه، کتبا تأیید کرده که دولت ایران مدام از آلمان خواهان اعمال محدودیت بر آزادی ایرانیان مقیم آلمان در بیان نظراتشان شده است.
علی‌رضا شیخ عطار،سر کنسول وقت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، این موضوع را تکذیب کرده است که تعجب بر انگیز هم نبود . او گفته است که در مورد اعتراضات، بسیار دروغ‌پردازی شده است،همچنین اذعان میکند که وزارت اطلاعات انقدر قدرت دارد که احتیاجی به جاسوسی ندارد.
این عوامل حکومت که مدام جهت گزارش رفتار و کردار ایرانیان خارج از کشور با مراجعی که همکاری میکنند در تماس هستند.

همچنین در ماه جولای سالجاری یک مرد پاکستانی به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی در آلمان بازداشت شد.[بیشتر بخوانید]

 

به نقل از منابع آگاه در نروژ،  در سال ۲۰۱۰ نیز گزارش شده بود  جمهوری اسلامی مسلمانان نروژ را آماده اجرای عملیات تروریستی در خاک این کشور می کند. که موجب اعتراضات وزیر وقت دادگستری نروژ آقای کنوت استوربرگ میشود که وی این اعمال را وقیح و مجرمانه تلقی کرد،و حتی گزارشی مبنی بر ارزیابی مرکز آمار نروژ که در ماه می سالجاری منتشر شده است، نشان می‌دهد که دو مسجد بزرگ و عمده‌ی نروژ از جمله مسجد توحید در اسلو از داخل  ایران مدیریت می‌شود،همچنین در گزارشی دیگر  به نقل از منابع آگاه آمده است: که امام‌های جماعت برخی از مسجدها از طرف ایران انتخاب می‌شوند تا پیام‌های ایران را در اروپا بگسترانند،همین گزارش تأکید می‌کند که سفارت جمهوری اسلامی برای کنترل جامعه‌ی پناهندگان ایرانی ساکن نروژ و برگزیدن کسانی که با آنها همکاری کنند به طور چشم‌گیری فعال است. کسانی که برگزیده می‌شوند، به کارهای گوناگون با نیت‌های متفاوت گمارده می شوند. آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر دینی ایران است و از سوی جامعه‌ی اهل بیت که مسجد «امام علی» در اسلو محل برگزاری مراسم مذهبی‌شان و گزینش نیرو برای ایران است، حمایت می‌شود.[بیشتر بخوانید]

در تاریخ اول آگوست ۲۰۱۵ عوامل حکومت جمهوری اسلامی وابسته به مسجد امام علی اسلو  با برگزاری اکسیون حمایتی از علی خامنه ای رهبر بنیاد گرای جمهوری اسلامی در شهر اسلو پایتخت نروژ دست به تبلیغ زدند و با گل و شیرینی قصد عوامفریبی داشتند که با واکنش اعتراض آمیز ایرانیهای مقیم اسلو مواجه شدند به نقل از معترضین حاضر در محل اکثر این عوامل حکومتی، غیر ایرانی بودند.

مسجدامام علی  در سال ۲۰۰۵  توسط جمهوری اسلامی راه اندازی شده است،و کلیه هزینه های معمولی و متعلق به برنامه های جاسوسی آن از سوی بیت رهبری و سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تامین می شود.
با رجوع به روزنامه پرتیراژ افتن پستن چاپ اسلو نکته قآبل توجهی ذکر شده است با این مضمون که عوامل جمهوری اسلامی پناهندگان و معترضین را رصد میکند در این مقاله آمده است که یک ارگان رسمی به نام نواس در نروژگفته است که ثبت کردن و تحت نظر بودن﴿فعالین از سوی جاسوسان وعوامل سفارت ایران﴾ مسئله و مشکلی یست که تعداد زیادی از پناهجویان آن را هم با پلیس و هم با آنها درمیان گذاشته اند و مدارک کافی مبنی بر این مسله نیز در اختیار دارند
این مسله از آنجا آغاز شد که در اخبار گفته شد شخص ۴۸ساله ی عراقی که دارای تابعیت نروژی هم میباشد که به تازگی با مقدار زیادی مواد منفجره در اردن دستگیر شده پس از تحقیقات پلیس امنیتی نروژ روشن شده که وی آمار وفعالیت پناهندگان را زیر نظر داشته است و گویا با مقامات ایرانی در ارتباط بوده است
عوامل جمهوری اسلامی  حتی در لباس پناهجو و مخالف جمهوری اسلامی هم فعالیت میکنند با توجه به پخش این مصاحبه با یکی از پناهجویان ایرانی در نروژ توسط تلوزیون ملی نروژ Nrk نیز پخش شده بود پرده از سو استفاده های جاسوسی رژیم ایران در نروژ برداشت.

حال سوالی پیش میاید در ایران تحت حاکمیت حکومت جمهوری اسلامی دیگر عقایدی که باب میل حکومت نمیباشد چه سیاسی و چه عقیدتی در صورت ابراز آن عقیده با واکنش حکومت و وزارت اطلاعات مواجه میشود و در طی محاکمه در دادگاه صاحبان عقیده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و یا تبلیغ علیه نظام به حبس و یا اعدام محکوم میشوند ولی

آنها به راحتی میتوانند از آزادی هایی که در کشور های غربی وجود دارد به راحتی عقیده خود را به نمایش بگذارند  و تبلیغ میکنند هر چند که آن عقاید باب میل مردم و حکام کشورهای غربی و صاحب دموکراسی نمیباشد آیا این اقدام آنان که تبلیغ اندیشه های خامنه ای که سراسر ایدیولوژی تروریستی میباشد و یک جامعه سالم را به جامعه ناسالم تبدیل میکند اقدام علیه امنیت ملی آن کشورها محسوب نمیشد؟
خامنه ای که همواره عقاید ضد یهود و محو کشور اسراییل با ملیت اسراییلی را در سر دارد و آن را به مغز مخاطب تزریق میکند چگونه میتواند دارای خصایص انسانی باشد ؟ که عوامل حکومت جمهوری اسلامی ،ایرانی و یا غیر ایرانی با حضور و برگزاری اکسیون های حمایتی به راحتی در کشورهای صاحب دموکراسی قصد اشاعه افکار یک روحانی تروریست را در سر دارند.
پلیس های ضد تروریست و مقامات امنیتی کشورهای اروپایی بهتر هست کمی در مورد اندیشه های خامنه ای تحقیق کنند و برای حفظ امنیت مردم و کشور خود محدودیت هایی برای این قبیل اکسیون ها در نظر بگیرند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.