آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / آیا دوازده امیر ذکر شده از نسل اسمائیل در کتاب مقدس امامان شیعه هستند؟!
آیا دوازده امیر ذکر شده از نسل اسمائیل در کتاب مقدس امامان شیعه هستند؟!

آیا دوازده امیر ذکر شده از نسل اسمائیل در کتاب مقدس امامان شیعه هستند؟!

علمای شیعه ، به خاطر اثبات باور خود به ائمه دوازده گانه شان ، متوسل به کتابی میشوند که همه چیز در آن واضح و آشکار گفته شده و اینطور نیست که هرکسی بتواند از آن هرطور خواست سوء استفاده نماید.

چندی است که عده ای از اهل منبر و وعظ و خطابه ، دانسته و صدالبته مغرضانه و با هدف تحریف حقیقت و پوشانیدن واقعیت امر برای کسانیکه خودشان اهل تحقیق نیستند و فقط به نوشته ها و سخنان روحانیون و بزرگانشان اعتماد میکنند اینگونه بدانها القاء میکنند که حتی در کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان پیشگویی هایی درباره محمد پیامبر اسلام و حتی امامان شیعیان شده است ولی این افراد کافر و مشرک ( یعنی یهود و نصاری ) با توسل به کفر (به معنی پوشاندن و کتمان حقیقت )، و مسیحیان مشرک با تایید عقاید کفّار یهودی ، بر این تحریف حقایق تاکید و اصرار می ورزند و نمیگذارند تا پیروانشان بدانند که حقیقت چیست؟

و جالب اینجاست که برای شنونده و خواننده مسلمانی که اطلاعی از منابع اصلی که این بزرگان مدعی افشای حقیقت آن هستند ندارد ، اشاره به کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان مینمایند و هرجای آنرا که به صلاح و نفعشان نیست بازگو نمیکنند و یا اگر ناچار از بازگویی بخشی از آن هم باشند ، با تاکید بر تحریف شدن آن نوشته های مقدس ، باعث میشوند که خواننده و شنونده ی مسلمان باور کند که اینها حقیقت را فهمیده اند و دارند بقول معروف پته ی کفار و مشرکین را روی آب میریزند .
بگذارید به آیاتی از کلام خدا نگاهی بیندازیم تا ببینیم مدعیان تحریف شدن کلام خدا چقدر در گفتارشان صادق هستند .
در کتاب سفر پیدایش از اسفار پنجگانه تورات ، باب 17 آیات 19 تا 21 چنین میخوانیم :

پیدایش باب 17 آیات 19 تا 21

خدا گفت‌: «به‌ تحقیق‌ زوجه‌ات‌ ساره‌ برای‌ تو پسری‌ خواهد زایید، و او را اسحاق‌ نام‌ بنه‌، و عهد خود را با وی‌ استوار خواهم‌ داشت‌، تا با ذریت‌ او بعد از او عهد ابدی‌ باشد.
و اما در خصوص‌اسماعیل‌، تو را اجابت‌ فرمودم‌. اینك‌ او را بركت‌ داده‌، بارور گردانم‌، و او را بسیار كثیر گردانم‌. دوازده‌ رئیس‌ از وی‌ پدید آیند، و امتی‌ عظیم‌ از وی‌ بوجود آورم‌.
لكن‌ عهد خود را با اسحاق‌ استوار خواهم‌ ساخت‌، كه‌ ساره‌ او را بدین‌ وقت‌ در سال‌ آینده‌ برای‌ تو خواهد زایید.

این دسته از وعاظ و منبری های تریبون به دست که از پول بیت المال و منابع دولتی و غیر دولتی به پخش دروغ و یاوه های آنچنانی مبادرت میکنند ، با اشاره به آیه 20 اینطور وانمود میکنند که منظور از دوازده رئیس که به ابراهیم از فرزندان اسماعیل وعده داده میشود همان دوازده امام شیعیان است!
اما بدون اینکه اشاره کنند که در فصلی دیگر از همین سفرپیدایش نام آن دوازده رئیس و دوازده حاکم نیز آمده است .

باز هم به کلام خدا بازگردیم .
در باب 25 کتاب پیدایش چنین میخوانیم :

پیدایش باب 25: آیات 12 تا 18

و این است نامهای پسران اسماعیل به ترتیب تولدشان: نِبایوت نخست‌زادۀ اسماعیل، و قیدار و اَدبیل و مِبسام و مِشماع و دومَه و مَسّا و حَداد و تیما و یِطور و نافیش و قِدِمَه.

اینانند پسران اسماعیل، و این است نامهای آنان بر حسب محل سکونت و اردوگاههایشان، دوازده رهبر بر حسب قبایل ایشان.

ایام زندگانی اسماعیل صد و سی و هفت سال بود. او آخرین نفس خود را برکشیده، بمرد و به قوم خویش پیوست .

فرزندان او از حَویلَه تا شور، که در نزدیکی مرز مصر، بر سر راه آشور است، ساکن شدند. و ایشان در دشمنی با همۀ برادران خود می‌زیستند.

علمای شیعه ، به خاطر اثبات باور خود به ائمه دوازده گانه شان ، متوسل به کتابی میشوند که همه چیز در آن واضح و آشکار گفته شده و اینطور نیست که هرکسی بتواند از آن هرطور خواست سوء استفاده نماید .

بناچار از ذکر این بخش از کلام خدا ، از روی عمد ، غفلت میکنند و بقول خود مسلمانان ، از یک جمله ی لا اله الا الله ، فقط به لا اله ، اکتفا میکنند که معنای ناقص و خطایی در ذهن شنونده ایجاد میکند .
فرزندان اسمائیل یا بقول مسلمانان اسماعیل ، با نام در کلام خدا مذکور شده اند همچنان که دوازده فرزند اسحق نیز ذکر گردیده است .
و جالب است که ایشان هیچ اشاره ای به آیات قبل و بعد همان باب 17 آیه 20 نمیکنند که میفرماید ابراهیم از خدا خواست که همان اسماعیل را که وجود دارد ، برکت دهد و او را فرزند وعده محسوب کند اما خدا به او میفرماید : بسیار خب . اسمائیل را نیز برکت میدهم و او را نیز کثیر میگردانم . اما نسل تو از اسحاق شمرده خواهند شد . نه از اسمائیل که فرزند کنیز مصری یعنی هاجر است و فرزند همسر رسمی تو یعنی ساره نیست .

بنابراین خدا فرزندی که با افکار و نقشه های انسانی ابراهیم و ساره و توسط یک زن کنیز بدنیا آمده بود را برکت داد ولی او را نسل وعده ای که به ابراهیم قول آن را داده بود قرار نداد بلکه اسحاق که بدون دخالت انسانی و تلاش و امکانات انسانی بدنیا آمده بود . چرا که اسحاق از ابراهیم که نزدیک به زمان وفاتش بود و ساره که رحمش از ابتدا هم بسته بود و قادر به باردار شدن نبود ، و تنها با کلام و معجزه ی فرمایش خداوند قادر مطلق متولد شد که قادر است ، از نیستی ، هستی را پدید بیاورد .
متاسفانه درک کودکانه و سطحی این عزیزان ، مانع از باز شدن چشمان روحانی ایشان شده و تا به امروز ، این بستگی چشمان روحانی ادامه دارد و اجازه درک و فهم و تشخیص عظمت کارها و کلام مقتدر و زنده ی خداوند را از بسیاری از ایشان گرفته است .
امید است عزیزانی که در پی این مدعیان کشف حقیقت و اثبات تحریف کلام حقیقی خدا میروند ، اندکی نیز خودشان قدم در جاده ومسیر پر برکت تحقیق شخصی بگذارند و یقین بدانند که خداوند بسته به اشتیاق روحانی و نیت های قلبی ایشان ، حقایق را یکی پس از دیگری برای آنان مکشوف و ظاهر خواهد ساخت .
فیض و برکات نام خداوند زنده ، عیسی مسیح با یکایک شما باد . آمین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.