آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ترویج افراط گرایی با ساخت مساجد در کُردستان عراق!
ترویج افراط گرایی با ساخت مساجد در کُردستان عراق!

ترویج افراط گرایی با ساخت مساجد در کُردستان عراق!

تعداد بی شمار مساجد در اقلیم کردستان عراق،در خیلی از این مساجد آخوند ها به دادن خطبه های تندروانه بر علیه نویسندگان، روزنامه نگاران، زنان، قشر روش فکر و سکولاریسم سخن پراکنی میکنند.

بنا به گفته مریوان نقشبندی مسئول امور اطلاع رسانی وزارت اوقاف اقلیم کردستان عراق که در این وزارتخانه با شش وزیر در کابینه های مختلف حکومت همکاری نزدیک داشته است در این چند سال جنگ با داعش که اقلیم کردستان عراق را با بحران مالی شدید مواجه ساخته است بیش از هشتصد مسجد تازه ساخته شده است که بعضی از آن مساجد هر کدام بیش از دو میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

البته این تعداد جدای از مساجدی است که به طور غیره قانونی ساخته شده اند.

در خیلی از این مساجد آخوند ها به دادن خطبه های تندروانه بر علیه نویسندگان، روزنامه نگاران، زنان، قشر روش فکر و سکولاریسم سخن پراکنی میکنند.

امروزه سلفی های کردستان عراق به شکل یک بحران هم برای حکومت اقلیم و هم دیگر کردهای همسایه در آمده است و انگار هیچ کس هم پاسخگوی این وضعیت بغرنج نیست.
بنا به گزارش یک تحقیق بیش از ۲۷۰۰  مدرسه دینی در کردستان عراق وجود دارد که ۴۳۰۰۰ شاگرد و طلبه در این مکان ها مشغول تحصیل شریعت اسلامی هستند.

سلفیت یک کابوس جدی در کردستان عراق است که باید آن را جدی گرفت و با داشتن برنامه‌ریزی منظم و اصولی و پلاتفرمی که همه دگر اندیشان را زیر آن گرد آورد به جنگ این غده های سرطانی رفت تا در آینده به اهرم فشاری برای نیروهایی ارتجاعی در کردستان عراق تبدیل نشوند.
پیر لقمان (پیر زرتشتی های کردستان عراق )تاکید می‌کند که بیش از ۸۵ بار کردها توسط اسلامی ها در طول تاریخ نسل کشی شده اند.

به عقیده خیلی ها کردستان عراق و دیگر مناطق کردنشین منطقه همواره جایی بوده که پیروان ادیان مختلف با صلح و دوستی سالیان سال در کنار هم زندگی کرده اند و کردستان عراق همیشه در دنیا بعنوان یک نمونه قابل ستایش از آن یاد می شود، جایی که اسلامی ها، مسیحی ها ، ایزدی ها و یهودیان و دیگر ادیان با هم و در کنار هم در آن اقلیم شریک هستند.

به گفته پیر زرتشتی های اقلیم کردستان عراق در زمان خلافت عمر بن خطاب خلیفه دوم مسلمانان طی حملاتی که به مناطق کردنشین انجام داده بودند بیش از یک میلیون کرد کشته و زن ها و دخترانشان را به اسارت و کنیزی برده اند.
داعش در یکی از پیام های خود گفته بود که هر کسی سر بریده یک زرتشتی را برایشان ببرد چندین دختر به آنان هدیه خواهند داد.

متاسفانه نفوذ این سلفی های کردستان عراق به داخل کردستان ایران نیز مشهود است به طوری که همین چند روز پیش شاهد اعدام بیش از بیست نفر سلفی در زندان های جمهوری اسلامی بوده آیم.

دلیل ساخت مساجد فروان و در کردستان عراق میتواند به اندازه انگشتان دست باشد ،اما از مهم ترین آنان مسئولان حکومتی و حزبی فاسد است که به خیال خویش در ازای ساختن یک مسجد زیبا و آنچنانی، خداوند از سر تقصیراتاش به خاطر دزدی های کلانشان از خزانه حکومت و بیت المال میگزرد و در همان زمان در بهشت نیز یک قصر را بنام آنان سند زده است.

در سال ۲۰۱۵  در پارلمان عراق با اکثریت آرا قانونی به وجود آمد که هر کسی با هر دینی میتواند به دین اسلام بگرود اما هیچ مسلمانی حق ندارد دین خود را عوض کند.
قانون اساسی عراق و کردستان عراق قانونی سخت گیر و نادرست در قبال پیروان دیگر ادیان در کشور است.
لازم به ذکر است که بیش از ۵۰۰ کرد عراقی در میان داعش حضور داشته اند که تا کنون خیلی از آنان کشته شده اند و دلیل این تعداد و خیلی از هواداران داعش که هنوز در داخل اقلیم کردستان وجود دارند تاثیرات همین تعداد فراوان مساجد و خطبه های جهادی است که توسط آخوند ها داده میشود.
این تعداد بالای مساجد در کردستان عراق در میان کشور های عربی و غیره عربی، اسلامی منطقه بی مثال است به طوری اگر بر اساس طول جغرافیایی و میزان جمعیت آن را بسنجیم، هیچ کشور اسلامی در دنیا به اندازه اقلیم کردستان عراق مسجد ندارد.

اما این در حالی است که در همین اقلیم مملو از مساجد زیبا و لوکس کمبود شدید مدرسه، کودکستان، دانشگاه، جاده های مناسب و استاندارد و حتی بیمارستان وجود دارد به طوری که چند ماه پیش به دلیل کمبود اکسیژن در یکی از بیمارستان های اربیل که به تنهایی یک سوم کل مساجد را در خود جای داده است،کودکی جان میسپارد.

جانی دیدار

جانی دیدار

 

 

 

 

منابع : دەنگی ئەمەریکا- رووداو

یک نظر

  1. مسولین زندانهای ایران اموزش دیدن که چطور انساهایی مثل من و شما را ازار بدهند و تحت فشار روحی.وجسمی بگزارند متاسفانه این روزگار ماست و این دولت ما ایرانی ها اما ما اتحاد میتونیم مسولین رو مجبور کنیم که رسیدگی کنن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.