آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / رصد فعالین سیاسی ایرانی در نروژ توسط عوامل جمهوری اسلامی!
رصد فعالین سیاسی ایرانی در نروژ توسط عوامل جمهوری اسلامی!

رصد فعالین سیاسی ایرانی در نروژ توسط عوامل جمهوری اسلامی!

به نقل از نشریات نروژی جمهوری اسلامی توسط جاسوس های خود فعالین سیاسی ایرانی را در نروژ رصد میکند.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) و به نقل از روزنامه نروژی آفتن پستن تعداد زیادی از پناهندگان در نروژ احساس می کنند که تحت نظر(از سوی رژیم‌ ایران) هستند.

.شخص ۴۸ساله ی عراقی که به تازگی با کلی مواد منفجره در اردن دستگیر شده پس از تحقیقات پلیس امنیتی نروژ روشن شده که وی آمار وفعالیت پناهندگان را زیر نظر داشته است و گویا با مقامات ایرانی در ارتباط بوده است.

وزارت امور خارجه ی ایران طی یک بیانیه دخیل بودن در این پرونده را رد میکند و مرتبط دانستن ایران در این موضوع را بی پایه واساس می داند.

ارگان نروژی پناهجویان(NOAS) نیز میگوید ثبت کردن و تحت نظر بودن﴿فعالین از سوی جاسوسان وعوامل سفارت ایران﴾ مسئله و مشکلی یست که تعداد زیادی از پناهجویان آن را هم با پلیس و هم با آنها درمیان گذاشته اند و مدارک کافی نیز در اختیار دارند.

به نقل از منابع آگاه در نروژ،  در سال ۲۰۱۰ نیز گزارش شده بود  جمهوری اسلامی مسلمانان نروژ را آماده اجرای عملیات تروریستی در خاک این کشور می کند. که موجب اعتراضات وزیر وقت دادگستری نروژ آقای کنوت استوربرگ میشود که وی این اعمال را وقیح و مجرمانه تلقی کرد.

همچنین در اواسط ماه می سالجاری در ارزیابی مرکز آمار نروژ نشان می‌دهد که دو مسجد بزرگ و عمده‌ی نروژ از جمله مسجد توحید در اسلو از ایران مدیریت می‌شود.

 

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.