آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / حضور فعال عوامل جمهوری اسلامی در کشورهای غربی
حضور فعال عوامل جمهوری اسلامی در کشورهای غربی

حضور فعال عوامل جمهوری اسلامی در کشورهای غربی

عوامل جمهوری اسلامی در کشورهای غربی فعالیت های پررنگی دارند،حتی در چهره پناهجویان قلابی!

یکی از نکات قابل  تامل و پر اهمیت، حضور از پیش طراحی شده عوامل جمهوری اسلامی در خارج از ایران میباشد این افراد وظایف مختلفی را از جمله مخابره فعالیت های ایرانیهای خارج از کشور به حکومت ایران را  بر عهده دارند.

جمهوری اسلامی علاوه بر این می‌کوشد از طریق عوامل خود، مخالفانش  را در خارج شناسایی کند و آنان را زیر فشار قرار دهند،نمونه های همچون ارعاب و توسل به زور و تهدید بستگانشان در داخل و آزار و اذیت اینچنینی می باشد.

دراکتبر سال ۲۰۰۹ برنامه تحت عنوان «پانوراما» در تلویزیون شبکه یک آلمان در این مورد گزارش داده است،این برنامه حاوی گزارشی است که نشان می‌دهد عوامل حکومت ایران به اشکال مختلف مخالفان حکومت را تهدید می‌کنند و زیر فشار قرار می‌دهند،این گزارش سعی کرد هم از معترضین پرس و جو کند و هم کارکنان سفارت را زیر نظر بگیرند .

در گزارش آمده است که معترضان نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند و بعضا خانواده‌هایشان در ایران زیر فشار قرار گرفته‌اند. رحیم ترکاشوند یک ایرانی که سالها پیش به ایران سفر داشته است نیز افشا میکند که رژیم ایران از وی خواسته بود که برای آنها جاسوسی کند و به دلیل ممنوع الخروج نشدن چاره ای جز پذیرفتن نداشته است،که به محض ورود به آلمان و رهایی از چنگال حکومت این درخواست رژیم ایران را افشا میکند
در همین راستا وزارت خارجه‌ی آلمان در پی پرسش گزارشگران این برنامه، کتبا تأیید کرده که دولت ایران مدام از آلمان خواهان اعمال محدودیت بر آزادی ایرانیان مقیم آلمان در بیان نظراتشان شده است.
علی‌رضا شیخ عطار،سر کنسول وقت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، این موضوع را تکذیب کرده است که تعجب بر انگیز هم نبود . او گفته است که در مورد اعتراضات، بسیار دروغ‌پردازی شده است،همچنین اذعان میکند که وزارت اطلاعات انقدر قدرت دارد که احتیاجی به جاسوسی ندارد.
این عوامل حکومت که مدام جهت گزارش رفتار و کردار ایرانیان خارج از کشور با مراجعی که همکاری میکنند در تماس هستند.

به نقل از منابع آگاه در نروژ،  در سال ۲۰۱۰ نیز گزارش شده بود  جمهوری اسلامی مسلمانان نروژ را آماده اجرای عملیات تروریستی در خاک این کشور می کند. که موجب اعتراضات وزیر وقت دادگستری نروژ آقای کنوت استوربرگ میشود که وی این اعمال را وقیح و مجرمانه تلقی کرد.
در تاریخ اول آگوست ۲۰۱۵ عوامل حکومت جمهوری اسلامی وابسته به مسجد امام علی اسلو  با برگزاری اکسیون حمایتی از علی خامنه ای رهبر بنیاد گرای جمهوری اسلامی در شهر اسلو پایتخت نروژ دست به تبلیغ زدند و با گل و شیرینی قصد عوامفریبی داشتند که با واکنش اعتراض آمیز ایرانیهای مقیم اسلو مواجه شدند به نقل از معترضین حاضر در محل اکثر این عوامل حکومتی، غیر ایرانی بودند.

مسجدامام علی  در سال ۲۰۰۵  توسط جمهوری اسلامی راه اندازی شده است،و کلیه هزینه های معمولی و متعلق به برنامه های جاسوسی آن از سوی بیت رهبری و سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تامین می شود.
با رجوع به روزنامه پرتیراژ افتن پستن چاپ اسلو نکته قآبل توجهی ذکر شده است با این مضمون که عوامل جمهوری اسلامی پناهندگان و معترضین را رصد میکند در این مقاله آمده است که یک ارگان رسمی به نام نواس در نروژگفته است که ثبت کردن و تحت نظر بودن﴿فعالین از سوی جاسوسان وعوامل سفارت ایران﴾ مسئله و مشکلی یست که تعداد زیادی از پناهجویان آن را هم با پلیس و هم با آنها درمیان گذاشته اند و مدارک کافی مبنی بر این مسله نیز در اختیار دارند
این مسله از آنجا آغاز شد که در اخبار گفته شد شخص ۴۸ساله ی عراقی که دارای تابعیت نروژی هم میباشد که به تازگی با مقدار زیادی مواد منفجره در اردن دستگیر شده پس از تحقیقات پلیس امنیتی نروژ روشن شده که وی آمار وفعالیت پناهندگان را زیر نظر داشته است و گویا با مقامات ایرانی در ارتباط بوده است
عوامل جمهوری اسلامی  حتی در لباس پناهجو و مخالف جمهوری اسلامی هم فعالیت میکنند با توجه به پخش این مصاحبه با یکی از پناهجویان ایرانی در نروژ توسط تلوزیون ملی نروژ Nrk نیز پخش شده بود پرده از سو استفاده های جاسوسی رژیم ایران در نروژ برداشت.
حال سوالی پیش میاید در ایران تحت حاکمیت حکومت جمهوری اسلامی دیگر عقایدی که باب میل حکومت نمیباشد چه سیاسی و چه عقیدتی در صورت ابراز آن عقیده با واکنش حکومت و وزارت اطلاعات مواجه میشود و در طی محاکمه در دادگاه صاحبان عقیده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و یا تبلیغ علیه نظام به حبس و یا اعدام محکوم میشوند ولی
آنها به راحتی میتوانند از آزادی هایی که در کشور های غربی وجود دارد به راحتی عقیده خود را به نمایش بگذارند  و تبلیغ میکنند هر چند که آن عقاید باب میل مردم و حکام کشورهای غربی و صاحب دموکراسی نمیباشد آیا این اقدام آنان که تبلیغ اندیشه های خامنه ای که سراسر ایدیولوژی تروریستی میباشد و یک جامعه سالم را به جامعه ناسالم تبدیل میکند اقدام علیه امنیت ملی آن کشورها محسوب نمیشد؟
خامنه ای که همواره عقاید ضد یهود و محو کشور اسراییل با ملیت اسراییلی را در سر دارد و آن را به مغز مخاطب تزریق میکند چگونه میتواند دارای خصایص انسانی باشد ؟ که عوامل حکومت جمهوری اسلامی ،ایرانی و یا غیر ایرانی با حضور و برگزاری اکسیون های حمایتی به راحتی در کشورهای صاحب دموکراسی قصد اشاعه افکار یک روحانی تروریست را در سر دارند.
پلیس های ضد تروریست و مقامات امنیتی کشورهای اروپایی بهتر هست کمی در مورد اندیشه های خامنه ای تحقیق کنند و برای حفظ امنیت مردم و کشور خود محدودیت هایی برای این قبیل اکسیون ها در نظر بگیرند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.