آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اعلام اعتصاب غذای خشک نوکیش مسیحی زندانی!
اعلام اعتصاب غذای خشک نوکیش مسیحی زندانی!

اعلام اعتصاب غذای خشک نوکیش مسیحی زندانی!

 نوکیش مسیحی زندانی به دلیل بدقولی و عدم توجه مسولین دستگاه قضایی و وزارت اطلاعات اعلام اعتصاب غذا کرده است!

بنا به اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) نسیم(مریم) نقاش زرگران زندانی نوکیش مسیحی محبوس در بند نسوان زندان اوین که روز یکشنبه دهم مرداد ماه سالجاری پس از گذشت ۲۷ روز از اعتصاب غذا  با توجه به قول مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داده بود اعلام کرده است به دلیل بد قولی ها و عدم  توجه مسولین دستگاه قضایی و وزارت اطلاعات در صورتی که به خواسته های وی ترتیب اثر داده نشود،از روز شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۵ دوباره اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد.

لازم به ذکر است این نوکیش مسیحی که سومین سال دوره محکومیت چهار ساله خود به اتهام ترویج مسیحیت در زندان اوین سپری میکند،به شدت دچار افسردگی شده است.

در رابطه با خواسته خانم نقاش زرگران آزادی بی قید و شرط که دلیل دومین اعتصاب غذای وی میباشد حدود سه هفته پیش مامورین وزارت اطلاعات به وی گفته بودند که در رابطه با آزادی مشروط نه بی قید و شرط تا روز چهارشنبه ششم  مرداد به وی جواب قطعی میدهند که تا کنون هیچ خبری از سوی هیچ  مسولی اعلام نشده است و تا کنون دادستانی هیچ جوابیه ای در رابطه با آزادی این زندانی نوکیش مسیحی از سمت وزارت اطلاعات دریافت نکرده است،و آقای حاجیلو معاون دادستان تهران هم از پاسخ دادن طفره میرود.

متهم ردیف اول این پرونده کشیش ایرانی-آمریکایی سعید عابدینی با فشار دولت ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری چند روز پس از توافق هسته ای در راستای تبادل زندانیان میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی پس از گذراندن حدود سه سال و نیم  از دوران محکومیت هشت ساله خود آزاد شد،اتهام او فعالیت تبلیغی برای مسیحیت واقدام امنیت ملی بوده است،با اینحال  خانم نقاش زرگران که متهم ردیف دوم این پرونده فعالیت های مسیحی میباشد همچنان در سکوت خبری دوران محکومیت خود را میگذراند.

این زندانی مسیحی در تاریخ ششم خرداد ماه سالجاری،به علت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری اش و عدم آزادی مشروط و مرخصی درمانی یکبار دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از گذشت ۱۱ روز از اعتصاب غذا مسولین زندان اوین با اعزام خارج از زندان وی و برخورداری از حق درمان موافقت کردند،دوشنبه  ۷ تیر ماه ۱۳۹۵ پس از تهدید به مصادره وثیقه   از سمت مسولین زندان  اوین پس از ۱۷ روز تاخیر  و نیمه تمام ماندن دوره درمان به زندان بازگشت.

درخواست ما از نهاد های حقوق بشری  این است که جهت آزادی بی قید و شرط این زندانی مسیحی که تنها به خاطر باورهای مذهبی اش در زندان بسر میبرد و از لحاظ جسمی و روحی در وضعیت بحرانی بسر میبرد تلاش کنند.

 مریم نقاش زرگران  در آگوست سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت میشود،وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۴ سال حبس محکوم میشود ،مریم از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد.

 اینجا هم در یک ویدئو مادر وی و کشیش سعید عابدینی  شرایط وخیم جسمی وی را پیش از مرخصی درمانی شرح میدهند!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.