آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت یک عضو ارشد مدافعین حرم به اتهام اخاذی!
بازداشت یک عضو ارشد مدافعین حرم به اتهام اخاذی!

بازداشت یک عضو ارشد مدافعین حرم به اتهام اخاذی!

 با وجود تصاویر  وی در کنار اعضای شناخته شده گروه های تروریستی تحت عنوان مدافع حرم  در حال جنگ در سوریه  معاون دادستان مشهد گفته است در استعلام از سپاه پاسداران دریافته که هرگز کسی با این مشخصات از سوی سپاه به عراق یا سوریه اعزام نشده است!

روزنامه خراسان به نقل از دادستانی مشهد گفته است فردی مشهور به “ابو حر” یکی از اعضای ارشد مدافعین حرم که در سوریه و عراق که در ظاهر جهت دفاع از اماکن مقدس شیعیان در جنگ به سر میبرند “با گرفتن مشخصات کامل افراد و سواستفاده از این اطلاعات اقدام به کلاهبرداری و اخاذی” می‌کرد.

معاون دادستان مشهد گفته است “ابو حر” مظنون به راه اندازی و همکاری با  “سایتی جعلی با غصب عنوان سپاه پاسداران” و “کلاهبرداری و اخاذی” از طریق ثبت نام داوطلبان برای اعزام به سوریه و عراق دستگیر شده است،و با وجود تصاویر  وی در کنار اعضای شناخته شده گروه های تروریستی تحت عنوان مدافع حرم  در حال جنگ در سوریه  در استعلام از سپاه پاسداران دریافته که هرگز کسی با این مشخصات از سوی سپاه به عراق یا سوریه اعزام نشده است!

 عکس ها و تصویری از وی در در کنار ابوعزرائیل، از فرماندهان حشد الشعبی در عراق دیده می‌شود.

ابو حر در حسابش در اینستاگرم خود را “مدافع حرم” و “مبارز علیه داعش” (گروه موسوم به دولت اسلامی) نامیده است. در برخی از ویدئو‌هایی که منتشر کرده او در کنار تعدادی از شبه نظامیان شیعه عراق دیده می‌شود، از جمله هنگام عملیات بیرون راندن نیروهای داعش از فلوجه و شادمانی نیروهای شیعه پس از آزادی فلوجه.

در زیر هم ویدئویی از این فرد در کنار ابو عزراییل از فرماندهان  مشهور گروه تروریستی حشد الشعبی قرار دارد.

 مدافعان حرم نیروهای نظامی هستند که برای مبارزه با شورشی ها درکشورهای سوریه و عراق از حرم خاندان محمد حفاظت و جنگ میکنند این افراد بیشتر از کشورهای ایران، یمن، افغانستان، عراق، سوریه و لبنان هستند.

این اصطلاح پس از تخریب مقبره حجر بن عدی توسط گروه‌های تروریستی و تهدید این گروه‌ها مبنی بر حمله به مقبره زینب دختر  علی،امام اول شیعیان  در اوایل ۱۳۹۲ خورشیدی وارد ادبیات اجتماعی شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.