آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / اعدام یک دانشمند هسته ای توسط جمهوری اسلامی!
اعدام یک دانشمند هسته ای توسط جمهوری اسلامی!

اعدام یک دانشمند هسته ای توسط جمهوری اسلامی!

مادر شهرام امیری دانشمند هسته ای ایرانی خبر از اعدام این دانشمند فیزیک اتمی ایران در مکانی نامعلوم خبر داده است.

شهرام امیری چند سال پیش ، پس از بازگشت از آمریکا به ایران، در ابتدا به عنوان “قهرمان ملی” معرفی شد و سپس به حبس و تبعید محکوم شد.

مادر وی در مصاحبه با خبرگزاری ها  گفته‌ است که جسد وی پس از اعدام به کرمانشاه منتقل و دفن شده است.

روز یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، تایید کرده است که شهرام امیری، کارشناس فیزیک هسته‌ای، به جرم جاسوسی برای آمریکا اعدام شده است.

شهرام امیری پژوهشگر و متخصص رادیو ایزوتوپ‌های پزشکی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) بود که در سفر حج عمره به عربستان در خرداد ۱۳۸۸ ناپدید شد و حدود ۱۳ ماه بعد بعد از آنکه چندین ویدیو با سخنان متناقض از او منتشر گردید سرانجام در ۲۲ تیر ۱۳۸۹ به دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا مراجعت کرده و دو روز بعد به وی در بازگشت به ایران مورد استقبال مقامات وزارت خارجه قرار گرفت. امیری مدتی پس از ورود به ایران دستگیر شد و پس از آنکه ۲۰ ماه را در بازداشت گذراند، در خرداد ۱۳۹۱ به ۱۰ سال زندان و ۵ سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شد.

او در ساعت ۴ بامداد روز چهارشنبه سیزدهم مرداد و در مکان نامعلومی اعدام شده است، و سپس جسد او به کرمانشاه منتقل و دفن شده است. به گفتهٔ مادر آقای امیری چند روز پیش برای ملاقات با شهرام با آنها تماس گرفتند و در زمان ملاقات، شهرام به او گفته که دیدارشان، «ملاقات آخر» است و او قرار است اعدام شود؛ موضوعی که شوک زده شدن خانواده اش را در پی داشته است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.