آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / پایان اعتصاب غذای زندانی نوکیش مسیحی
پایان اعتصاب غذای زندانی نوکیش مسیحی

پایان اعتصاب غذای زندانی نوکیش مسیحی

مریم(نسیم)نقاش زرگران پس از گذشت ۲۷ روز از اعتصاب غذا به اعتصاب خود پایان داد.

طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل کشور به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir)مریم نقاش زرگران زندانی نو کیش مسیحی که دوران محکومیت خود را در بند نسوان زندان اوین میگذراند پس از گذشت ۲۷ روز از اعلام اعتصاب غذای خود امروز یکشنبه دهم مرداد ۱۳۹۵ با توجه به قول مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

همچنین خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر گفته اند که با این زندانی امروز دیدار داشته اند.

همچنین خانواده وی از روز یکشنبه سوم مرداد ماه ۱۳۹۵ تا امروز هیچ ملاقاتی با وی نداشته اند،و از روز چهارشنبه نیز در بی خبری مطلق از وضعیت این زندانی نوکیش مسیحی بسر میبردند.
همچنین گفته شده است در رابطه با خواسته خانم نقاش زرگران آزادی بی قید و شرط که دلیل اعتصاب غذای وی میباشد حدود دو هفته پیش مامورین وزارت اطلاعات به وی گفته بودند که در رابطه با آزادی مشروط نه بی قید و شرط تا روز چهارشنبه به وی جواب قطعی میدهند که تا کنون هیچ خبری اعلام نشده است و تا کنون دادستانی هیچ جوابیه ای در رابطه با آزادی این زندانی نوکیش مسیحی از سمت وزارت اطلاعات دریافت نکرده است .

پیشتر وی  اعلام کرده بود ،تا زمانی که به خواسته وی رسیدگی نشود در اعتصاب غذا خواهد ماند ،(خواسته این زندانی مسیحی که نزدیک به سه سال است دوران محکومیت غیر منصفانه خود را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به خاطر ترویج مسیحیت سپری میکند آزادی بی قید و شرط میباشد.

متهم ردیف اول این پرونده کشیش ایرانی-آمریکایی سعید عابدینی با فشار دولت ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری چند روز پس از توافق هسته ای در راستای تبادل زندانیان میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی پس از گذراندن حدود سه سال و نیم  از دوران محکومیت هشت ساله خود آزاد شد،اتهام او فعالیت تبلیغی برای مسیحیت واقدام امنیت ملی بوده است،با اینحال  خانم نقاش زرگران که متهم ردیف دوم این پرونده فعالیت های مسیحی میباشد همچنان در سکوت خبری دوران محکومیت خود را میگذراند.

این زندانی مسیحی در تاریخ ششم خرداد ماه سالجاری،به علت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری اش و عدم آزادی مشروط و مرخصی درمانی یکبار دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از گذشت ۱۱ روز از اعتصاب غذا مسولین زندان اوین با اعزام خارج از زندان وی و برخورداری از حق درمان موافقت کردند،دوشنبه  ۷ تیر ماه ۱۳۹۵ پس از تهدید به مصادره وثیقه   از سمت مسولین زندان  اوین پس از ۱۷ روز تاخیر  و نیمه تمام ماندن دوره درمان به زندان بازگشت.

درخواست ما از نهاد های حقوق بشری  این است که جهت آزادی بی قید و شرط این زندانی مسیحی که تنها به خاطر باورهای مذهبی اش در زندان بسر میبرد تلاش کنند.

 مریم نقاش زرگران  در آگوست سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت میشود،وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۴ سال حبس محکوم میشود ،مریم از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد.

 اینجا هم در یک ویدئو مادر وی و کشیش سعید عابدینی  شرایط وخیم جسمی وی را پیش از مرخصی درمانی شرح میدهند!

2 نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.