آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / وخامت وضعیت جسمی نوکیش مسیحی زندانی در اعتصاب غذا
وخامت وضعیت جسمی نوکیش مسیحی زندانی در اعتصاب غذا

وخامت وضعیت جسمی نوکیش مسیحی زندانی در اعتصاب غذا

در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای زندانی نوکیش مسیحی مریم(نسیم) نقاش زرگران،دچار فراموشی و اختلال حواس مقطعی شده است.
طبق اخبار رسیده از فعالین مسیحی داخل ایرانبه خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) زندانی نوکیش مسیحی مریم نقاش زرگران که بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای خود را سپری میکند،وضعیت جسمانی اش رو به وخامت گذاشته است.
این منبع مطلع در رابطه با این زندانی نوکیش مسیحی به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران گفته است،خانم نقاش زرگران دچار فراموشی و اختلال حواس مقطعی شده است وبه گفته روانشناس زندان وی دچار افسردگی شدید شده است و همچنین از ناحیه دست و پا دچار درد شدید شده است به صورتی که از شدت درد دست و پای وی بی حس شده و قادر به حرکت آن نمیباشد،همچنین دچار افت شدید فشار خون شده است و طبق آخرین کنترل فشار خون وی روی ۷ بوده است،این منبع آگاه به خبرگزاری صدای مسیحیان ایران گفته است که طبق آخرین اخباری که بدست آنها رسیده وی را تا چهارشنبه گذشته به هیچ مرکز درمانی خارج از زندان اعزام نکرده اند!
همچنین خانواده وی از روز یکشنبه سوم مرداد ماه ۱۳۹۵ تا کنون هیچ ملاقاتی با وی نداشته اند،و از روز چهارشنبه نیز در بی خبری مطلق از وضعیت این زندانی نوکیش مسیحی میباشند.
همچنین گفته شده است در رابطه با خواسته خانم نقاش زرگران آزادی بی قید و شرط که دلیل اعتصاب غذای وی میباشد حدود دو هفته پیش مامورین وزارت اطلاعات به وی گفته بودند که در رابطه با آزادی مشروط نه بی قید و شرط تا روز چهارشنبه به وی جواب قطعی میدهند که تا کنون هیچ خبری اعلام نشده است و تا کنون دادستانی هیچ جوابیه ای در رابطه با آزادی این زندانی نوکیش مسیحی از سمت وزارت اطلاعات دریافت نکرده است .

وی  اعلام کرده است ،تا زمانی که به خواسته وی رسیدگی نشود در اعتصاب غذا خواهد ماند ،(خواسته این زندانی مسیحی که نزدیک به سه سال است دوران محکومیت غیر منصفانه خود را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به خاطر ترویج مسیحیت سپری میکند آزادی بی قید و شرط میباشد.

متهم ردیف اول این پرونده کشیش ایرانی-آمریکایی سعید عابدینی با فشار دولت ایالات متحده و نهادهای حقوق بشری چند روز پس از توافق هسته ای در راستای تبادل زندانیان میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی پس از گذراندن حدود سه سال و نیم  از دوران محکومیت هشت ساله خود آزاد شد،اتهام او فعالیت تبلیغی برای مسیحیت واقدام امنیت ملی بوده است،با اینحال  خانم نقاش زرگران که متهم ردیف دوم این پرونده فعالیت های مسیحی میباشد همچنان در سکوت خبری دوران محکومیت خود را میگذراند.

این زندانی مسیحی در تاریخ ششم خرداد ماه سالجاری،به علت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری اش و عدم آزادی مشروط و مرخصی درمانی یکبار دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از گذشت ۱۱ روز از اعتصاب غذا مسولین زندان اوین با اعزام خارج از زندان وی و برخورداری از حق درمان موافقت کردند،دوشنبه  ۷ تیر ماه ۱۳۹۵ پس از تهدید به مصادره وثیقه   از سمت مسولین زندان  اوین پس از ۱۷ روز تاخیر  و نیمه تمام ماندن دوره درمان به زندان بازگشت.

درخواست ما از نهاد های حقوق بشری  این است که جهت آزادی بی قید و شرط این زندانی مسیحی که تنها به خاطر باورهای مذهبی اش در زندان بسر میبرد تلاش کنند.

 مریم نقاش زرگران  در آگوست سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت میشود،وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۴ سال حبس محکوم میشود ،مریم از بیماری نارسایی قلبی رنج میبرد.

 اینجا هم در یک ویدئو مادر وی و کشیش سعید عابدینی  شرایط وخیم جسمی وی را پیش از مرخصی درمانی شرح میدهند!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.